سرپرست دادسرای ویژه فضای مجازی مرکز خراسان رضوی گفت: مردم نوع‌دوست ایران اسلامی به محض بروز حادثه‌ای برای هموطنانشان، مراقب کلاهبرداران با نام کمک‌های مردمی باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، قاضی مهدی حقدادی اظهار داشت: همیشه و در هر زمانی مردم نوع‌دوست ایران اسلامی به محض بروز حادثه‌ای برای هموطنانشان در هر نقطه‌ای از ایران و جهان بدون معطلی وارد عمل می‌شوند و به آسیب‌دیدگان جانی و مالی کمک‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: اما در این بین افراد سودجو از این حس انسان دوستانه سوء‌استفاده کرده و با ایجاد کانال، گروه و صفحاتی در فضای مجازی ضمن تهییج نیات و افکار پاک شهروندان وجوهی که به نیت کمک پرداخت می‌شود را کلاهبرداری می‌کنند همچنان‌که سابقا افرادی که تحت عنوان جمع‌آوری کمک مردمی برای آزادی زندانیان یا کمک به زلزله‌زدگان دست به کلاهبرداری زده‌اند شناسایی و تحت پیگرد قرار گرفته‌اند.

حقدادی در ادامه خاطرنشان کرد: شهروندان آگاه باشند که همیشه از این دست افراد در فضای مجازی که هویت آنان را مخفی نگه می‌دارد وجود داشته و خواهند داشت و بایستی در این فضا با هوشیاری کامل ارتباط گرفته و به هویت‌های خودمعرف اعتماد نکنند.

سرپرست دادسرای ویژه فضای مجازی مرکز خراسان رضوی اضافه کرد: لازم است شهروندان گرامی کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را صرفا از طریق هلال احمر و کمیته امداد ارسال نمایند. مطمئنا با این کلاهبرداران با فوریت و با جدیت تمام برخورد می‌شود و از مجازاتی سخت‌تر از سایر افراد کلاهبردار برخوردار خواهند شد.

 

 

به نقل از تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: