معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: شب گذشته 4 هزار و 422 نفر در مراکز اسکان شهرداری مشهد اسکان یافته‌اند و بیشترین پذیرش متعلق به سومین روز فروردین بوده که در آن شب با توجه به بارش باران و برودت هوا، 6 هزار و 632 نفر از مراکز اسکان معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد استفاده کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان اظهار کرد: معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، 18 مرکز اسکان موقت و اضطرار را با ظرفیت 21 هزار و 400 نفر در فاز اول آماده کرده است، آمار تعداد افرادی که از ابتدای نوروز تاکنون در مراکز اسکان شهرداری مشهد پذیرش شده‌اند 27 هزار و 868 نفر شب بوده است.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد افزود: شب گذشته 4 هزار و 422 نفر در مراکز اسکان شهرداری مشهد اسکان یافته‌اند و بیشترین پذیرش متعلق به سومین روز فروردین بوده که در آن شب با توجه به بارش باران و برودت هوا، 6 هزار و 632 نفر از مراکز اسکان معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد استفاده کرده‌اند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد مقدس گفت: از تعداد 18 مرکز اسکان نیز، 14 مرکز اسکان اضطرار بوده که از این تعداد نیز 5 مرکز اسکان دیگر به حالت موقت درآمده و دیگر مراکز اضطرار آمادگی کامل به جهت پذیرش زائران و گردشگران را دارد.

وی ادامه داد: در فاز دوم، این آمادگی وجود دارد که علاوه بر معاونت گردشگری و زیارت، دیگر بخش‌های شهرداری مشهد همچون سوله‌های بحران در اختیار گردشگران، زائران و حتی شهروندان مشهدی قرار گیرد که ظرفیت این مهم نیز در مجموع 40 هزار نفر است.

شالچیان تصریح کرد: با توجه به برودت هوا، اطلاع‌رسانی مراکز اسکان نیز به زائران از طریق دو سامانه تلفنی 137 و 0513135، مبادی ورودی شهر مشهد و در کمپ غدیر مشهد انجام شده و هم اکنون زائران نیز می‌توانند با تماس با این شماره تلفن‌ها و یا مراجعه به پایگاه‌های راهنمای زائر، از مراکز اسکان نیز اطلاع یابند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه انتقال زائران حضرت رضا (ع) به مراکز اسکان سرپوشیده تاکنون انجام گرفته و هم‌اکنون نیز در حال انجام است، گفت: هم‌اکنون عوامل اجرایی معاونت گردشگری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، در حال راهنمایی و انتقال زائران حضرت رضا (ع) به مراکز اسکان با ترتیب اولویت هستند و از این بابت جای نگرانی نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: