نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری یادواره شهدا نشان دهند این است که یاد و خاطره شهدا همچنان زنده است و به طور یقین سند افتخار گناباد شهدا هستند و هر شهید یک سند برای حقانیت کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جواد کریمی قدوسی صبح امروز در سومین یادواره 20 شهید منطقه براکوه گناباد اظهار داشت: در مراسم شهدا می‌توان به شهدا تمسک جست، باید شهدا به ما نگاه ویژه‌ای در سال جدید داشته باشد که به ما توفیق دهد که زندگی خودمان را با شاخص شهدا تبیین کنیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: شاخص شهدا بیانگر همه فضیلت‌های دین است زیرا تمسک به شهدا بهترین روش است که از همین راه می‌توان به سیره و راه ائمه رسید.

وی ادامه داد: برگزاری یادواره شهدا نشان دهند این است که یاد و خاطره شهدا در این مناطق همچنان زنده است و به طور یقین سند افتخار گناباد شهدا هستند و هر شهید یک سند برای حقانیت کشور است.

کریمی قدوسی عنوان کرد: شهدا ذخائر استراتژیک این ملت است همانند شهدای کربلا واین انقلاب بوجود آمد که مردم ایران به دنیا سیره شهدا و ائمه و شهدای کربلا را بشناساند.فرهنگ‌ایثار، فرهنگ شهدای کربلاست، که جوانان ما در جنگ این را ثابت کردند.

وی افزود: تفکر ایثار تفکری است که در آن خستگی راه ندارد و بیش از 30 سال از شهادت شهدا می‌گذرد و این راه همیشه ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی شهدا از ما راضی خواهند بود که پیام شهدا را به خوبی گرفته باشیم و برای فردای خودمان تکلیف تعیین کنیم و اگر خواسته باشیم رهرو آنها باشیم باید موضع گیری در مورد مسائل روز جامعه داشته باشیم و شهدا یکی از برجستگی‌های آن ها این بود که موضع داشتند و حتی در وسط میدان جنگ‌موضع داشتند.

وی ادامه داد: شهدا از وسط میدان جریان نفاق و منافقین رفتند به میدان جنگ و از وسط کسانی رفتن که صحبت از دین و دیانت می‌زدند و همین تفکر بود که 17000 ترور را انجام دادند و شهدا از وسط همین جریانات و تفکرات برخواستند که شهید کامیاب همین همشهری خودتان موضع گیری داشت در مسائل و جریانات روز  و دوران خودشان و امروز ما وظیفه ادامه دادن راه آن‌ها را داریم.

کریمی قدوسی اضافه کرد: شهدا از وسط مبارزات سیاسی صحبت امام را گوش کردند و انتخاب کردند این راه را و همین انتخاب خوب  است که حالا شما برای آنها مراسم برگزار می‌کنید.کسی که با یک فراخوان تلفنی خودش را به عملیات مرصاد می‌رساند و کلی دلبستگی داشت و این‌ها شاخص بودند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زندگی همه در گروی هدایت است و هیچ کس بدون هدایت این دنیا را پشت سر نمی‌گذارد و لحظه به لحظه مبتنی بر احکام دین هدایت می‌‍‌شویم و بی جهت نیست که این هدایت‌ها ما را به 40 سالگی رسانده است.

وی با اشاره به این که دشمن خیلی این روزها القای شبه می‌کند که می‌گوید چرا رهبری به وظیفه خود عمل نمی‌کند و باید در پاسخ گفت در تمام این 30 سال، رهبری راهبری‌های هدایت گرانه داشته‌اند که در منطقه وجود ندارد و نداشته است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: