2 هزار و 120 واحد مسکونی که پیش از این در قالب طرح های مشارکتی شهرداری مشهد در حال ساخت بود روز پنجشنبه در بازدید استاندار خراسان رضوی از حاشیه این شهر به طرح بازآفرینی شهری پیوست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، این واحدها در قطعه ای به مساحت 300 هکتار حد فاصل بولوار طبرسی، کمربندی و جاده سیمان (بولوار رسالت) قرار دارد و پیش از این به صورت مشارکتی توسط پیمانکار خصوصی در حال ساخت بود.

واحدهای یادشده امروز طی مصوبه ای با امضای شهردار مشهد، مدیر کل راه و شهرسازی، سه نفر از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران ذیربط به طرح بازآفرینی شهری پیوست.

استاندار خراسان رضوی طی بازدید از این منطقه در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات خوبی در حاشیه شهر مشهد انجام شده اما اغلب جنبه تسکین داشته است.

علیرضا رزم حسینی افزود: براساس تصمیم های ستاد بازآفرینی شهر مشهد و درپی اختیارات تام وزیر راه و شهرسازی در این خصوص، اقدامات اساسی برای بازآفرینی مناطق حاشیه مشهد در حال انجام است.

وی اظهار داشت: طرح بازآفرینی شهری نباید به یک گوشه از شهر محدود شود و باید به صورت کمربندی در حاشیه شهر اجرا شود.

وی گفت: بر اساس مصوبه های این ستاد 66 دفتر تسهیلگری برای اجرای طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری ایجاد می شود و 2 هزار و 120 واحد مسکونی در حال ساخت در قالب طرح بازآفرینی به صورت ملک جایگزین در اختیار ساکنان اطراف این پروژه قرار می گیرد.

رزم حسینی به جمعیت یک میلیون نفری حاشیه نشین مشهد اشاره کرد و افزود: رفع مشکلات حاشیه نشینی نیازمند همدلی است و با توجه به وجود املاک آستان قدس رضوی در حاشیه مشهد، آبادانی این منطقه نیازمند مشارکت این آستان مقدس است.

وی همچنین اظهار داشت: مسائل مربوط به روستاهای مجاور حاشیه شهر مشهد و سازماندهی این مناطق نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

محمد رضا کلایی، شهردار مشهد هم گفت: طرح بازآفرینی شهری در سال جاری به صورت منسجم ادامه خواهد یافت و تکلیف شهرداری در اجرای این طرح ساخت هشت هزار واحد مسکونی است که بر اساس مطالبه استاندار خراسان رضوی ساخت 20 هزار واحد جدید مورد انتظار است.

رئیس هیات مدیره شرکت بتن ساز تربت، سرمایه گذار و مجری طرح ساخت واحدهای مسکونی یاد شده نیز گفت: ساخت این واحدها همراه با تاسیسات خدماتی، مدرسه، مسجد و دیگر اماکن خواهد بود که برآورد می شود مرحله نخست آن شامل 700 واحد تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

علی اکبر حسینعلی زاده افزود: آنچه ممکن است در اجرای این طرح برای ما مشکل ایجاد کند، تامین نقدینگی و زمان بر بودن اخذ مجوزها می باشد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: