استاندار خراسان رضوی روز پنجشنبه به همراه شهردار مشهد، سه نفر از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و مدیران ذیربط از چند محله حاشیه این شهر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا رزم حسینی طی بازدید از یک پروژه مشارکتی ساخت واحد های مسکونی در بولوار توس مشهد در جریان روند ساخت آن قرار گرفت.

این پروژه با نام 'یاس' دارای هزار و 312 واحد در بلوک های 10، 11 و 12 طبقه به همراه کتابخانه، مسجد، مدرسه، توقفگاه خودرو و سالن اجتماعات می باشد که تاکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاسیسات برق و گاز آن در حال نصب می باشد.

بازدید از یک کتابخانه و سالن مطالعه به نام میرزا حبیب خراسانی و دفتر کارگزاری توسعه محله مهدی آباد در بولوار توس نیز از دیگر برنامه های امروز استاندار خراسان رضوی بود.

رزم حسینی در این بازدید با دست اندرکاران این مراکز گفت و گو کرد و در جریان اقدامات آنان قرار گرفت.

دفتر کارگزاری توسعه محله مهدی آباد با رویکرد اجتماع محور و همکاری شرکت مشاور'طراز زیست ژیار' راه اندازی شده که هدف آن ظرفیت سازی، راهنمایی ساکنان محلی و تسهیلگری در جهت توسعه و بازآفرینی شهری است.

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه همچنین از پروژه مسکونی 2 هزار و 120 واحدی در حال ساخت در اراضی موسوم به 'شاملو' در بولوار رسالت مشهد بازدید کرد که نتیجه آن تصویب الحاق این پروژه مشارکتی به طرح بازآفرینی شهری شد و مقرر گردید این واحدهای مسکونی پس از ساخت جایگزین منازل ساکنان محلی در بافت حاشیه ای و نامتوازن گردد.

رزم حسینی در بازدید از منطقه خواجه ربیع مشهد نیز با حضور در بافت مسکونی بولوار بهمن با ساکنان محلی گفت و گو نمود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدیدها گفت: هدف از ساخت واحدهای جدید در مناطق حاشیه ای جلوگیری از ساخت و سازهای بی ضابطه و آلونک سازی است.

رضا شیران خراسانی افزود: روستاهای اطراف مشهد نیز در حال اضافه شدن به حاشیه شهر می باشند و برای جلوگیری از این الحاق باید طرح و برنامه وجود داشته باشد در غیر این صورت شاهد رشد آلونک سازی ها خواهیم بود.

امیر حسین قاضی زاده دیگر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چند پروژه شکست خورده در مشهد در موضوع تغییر و اصلاح بافتهای حاشیه ای و نامتوازن شهری وجود دارد اما از آنجا که نگاه سازندگان تجاری بوده است، طرح ها با موفقیت روبرو نشد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: