رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در توصیه نوروزی به شهروندان گفت: به‌منظور حفظ و صیانت اموال خود، شهروندان اطلاعات سفر خود را در شبکه‌های اجتماعی نشر ندهند و مراقب سودجویان در فضای سایبری باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه خبری پلیس، جواد جهانشیری با توصیه به شهروندان درخصوص اینکه اطلاعات سفر خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند، گفت: با انجام این کار، سارقان و مجرمان را از نبود خود در خانه مطلع می‌کنند.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی افزود: همچنین لازم است شهروندان در مواقع غیرضروری، دسترسی گوشی هوشمند خود را به مکان غیرفعال کنند.

وی با هشدار به مسافران نوروزی درباره جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی از طریق اینترنت رایگان، گفت: بسیاری از هموطنان در ایام نوروز و در سفر، با لپتاپ و گوشی هوشند خود در اماکن اقامتی و تفریحی به اینترنت رایگان وصل می‌شوند؛ اما غافل از این هستند که هکرها به‌راحتی می‌توانند از طریق همین اینترنت رایگان اقدام به سرقت اطلاعات شخصی افراد کنند.

جهانشیری گفت: شهروندان بهتر است تمام اطلاعات شخصی و مهم خود را قبل از سفر در یک هارد یا حافظه جانبی تخلیه کرده و این اطلاعات را همراه خود به سفر نبرند.

وی تأکید کرد: شهروندان برای دستگاه‌های خود از رمزهای ترکیبی و پیچیده مانند حروف، علائم و عدد استفاده کنند تا در صورت سرقت کسی نتواند به اطلاعاتشان دست یابد.

رئیس پلیس فتای خراسان رضوی گفت: شهروندان می‌توانند برای تبادلات مالی خود از کارت بانکی مجزایی غیر از کارت بانکی اصلی مانند کارت حقوق یا کارت پس انداز خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هنگام خرید ضمن مراجعه به فروشگاه‌های معتبر، شخصا عملیات پرداخت را انجام دهند، گفت: مردم مراقب باشند که فروشنده از دستگاه اسکیمر که اطلاعات کارت را کپی می‌کند، استفاده نکنند.

جهانشیری گفت: از شهروندان می‌خواهیم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا در این لینک و در بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: