مدیرعامل آتش نشانی مشهد از تخلیه منازل حاشیه رودخانه کشف رود مشهد با هدف مقابله با سیلاب احتمالی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آتشپاد حسن جعفری اظهار داشت: ساعت پایانی شب گذشته در پی اعلام خبر بالا آمدن سطح رودخانه کشف و احتمال طغیان این رود از جانب بخشداری به سامانه تلفنی 125 ماموران ایستگاه‌های 8،37و 45 آتش نشانی در معیت مدیران و سرپرستان منطقه و ایستگاه به محل مزبور جهت بررسی و ایمن سازی عزیمت کردند. 

وی با اشاره به حضور تیم‌های عملیاتی به همراه تجهیزات لازم در محل گفت: ماموران آتش نشانی ضمن در جریان قرار دادن اهالی محل در اقدامی ضربتی تمامی ساکنان منازل حاشیه رودخانه را که در معرض خطر بودند را تخلیه و در این میان نیز یکصد راس گوسفند را به محل امن منتقل کردند.

به گفته آتشپاد جعفری ماموران آتش‌نشانی با هماهنگی و حضور نماینده شهرداری جهت اعزام ادوات مورد نیاز پس از ایجاد سد خاکی در قسمت‌هایی از رودخانه که امکان نفوذ آب بود، حاشیه خطرناک رودخانه را ایمن سازی کردند. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد در ادامه افزود: تمامی ورودی‌های فرعی متصل به کشف رود تا رفع خطر کامل مسدود و از عبور و مرور افراد محلی نیز جلوگیری به عمل آمد. بالا آمدن سطح آب رودخانه به علت بازشدن دریچه‌های سد کارده  بوده است. خوشبختانه با اقدام بهنگام مسئولان شهری و ماموران آتش نشانی حادثه مزبور تلفات جانی و مالی در پی نداشت.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: