مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۱۵ هزار اتوماسیون در مشهد فعال هستند که امکان نظارت بر شبکه را به صورت آنلاین فراهم می‌کنند لذا مشهدی‌ها نباید نگران خاموشی و قطع برق باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محسن ذبیحی اظهار داشت: در سیلاب‌هایی که اخیرا رخ داد تمام تلاش شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی بر این بود که تمام نقاط استان دارای برق بوده و خاموشی نداشته باشند و خوشبختانه این هدف  محقق هم شد.

وی ادامه داد: با وجود آسیب‌هایی که برخی از نقاط شبکه برق رسانی در برخی از  مناطق مانند زشک، کنگ، نغندر، ملک آباد و چند حوزه دیگر به وجود آمده بود اما در روند برق رسانی به این مناطق مشکلی به وجود نیامده و خدمات بدون خلل در حال انجام هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با بیان اینکه نگرانی برای تأمین برق مردم در مشهد نیز وجود ندارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهر مشهد 115 هزار اتوماسیون فعالیت دارند که امکان تخت نظر گرفتن این شهر به صورت آنلاین را برای ما فراهم می‌کند و به همین علت نگرانی از جهت خاموشی در مشهد نیز وجود ندارد.

ذبیحی تأکید کرد: البته باید این را گفت که با وجود نداشتن خاموشی آسیب‌هایی در اثر سیل به برخی از پایه‌های تأسیسات برقی وارد شده که برآورد این خسارت تا کنون 7.5 میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: با وجود این مشکلات و خسارات به وجود آمده باز هم باید این را گفت که مردم خاموشی نداشته و به همین علت نیاز نیست نگران قطع شدن جریان برق باشند چراکه شرکت توزیع با توجه به تمام اعلامیه‌ها از قبل برای برخورد با مواقع بحرانی آماده بوده و تمام پیش‌بینی‌های لازم برای مختل نشدن روند خدمات رسانی انجام شده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: