نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولان به‌دور از تخریب و قدر ندانستن زحمات و با برنامه‌ریزی و کار جهادی، باهم افزایی و وحدت سعی در جبران خسارت‌ها و پیشگیری از بحران‌های بعدی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، هاجر چنارانی گفت: سیلی که در روزهای آغازین سال ۹۸ در کشور و به‌خصوص استان‌های غربی، شیراز و شمال کشور اتفاق افتاد در طی سه یا چهار دهه اخیر بی‌سابقه و واقعاً در حد یک بحران بود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته‌ای که در بحث‌های اجرایی وجود دارد این است که وقتی رئیس یا مافوق خودش پای‌کار باشد نیروهای دیگر هم در سلسله‌مراتب اجرایی قطعاً پای‌کار هستند؛ چیزی که دغدغه نیروهای انقلابی است همین نکته است که وقتی رئیس‌جمهور به‌عنوان بالاترین شخص اجرایی کشور پای‌کار نباشد باعث اهمال و کم‌کاری سایر مسؤولان اجرایی در مراتب پائین تر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان اینکه انتظار ما این بود که وقتی چنین بحرانی در کشور اتفاق افتاد رئیس‌جمهور اولین کسی باشد که در آن مناطق حضور پیدا کند و مدیریت اجرایی را به عهده بگیرد؛ تصریح کرد: نکته‌ای که بیشتر از همه‌چیز باعث ناراحتی ما شد این بود که وقتی رئیس‌جمهور با یک‌فاصله زمانی چندروزه در منطقه حضور پیدا کرد و از نزدیک موضوعات را پیگیر شد زحمات خالصانه و شبانه‌روزی نیروهای درصحنه را زیر سؤال برد!

چنارانی اظهار کرد: این اظهارات و ادعاها از طرف مسؤولی که بیش از همه مسؤول بوده اما غیبت داشته به نیروهای مسلح که وظیفه کم‌کاری‌ها و غیبت‌های دیگران را به دوش کشیده‌اند کار درستی نیست.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً در آن برهه زمانی تشخیص داده‌شده که آن کار بهترین کاری است که می‌شود برای نجات جان مردم انجام داد و آن‌هم یک تصمیم فوری و بدون مشورت نبوده است؛ سپاه برای این اقدام جلسه مشورتی تشکیل داد و ۴۸ ساعت طول کشید تا مجوز انفجار راه‌آهن صادر شد.

چنارانی خاطرنشان کرد: یکی از علت‌های بحرانی شدن بارندگی‌های بهار امسال این بود که رودهای ما دیوارهای ساحلی ندارند و لایروبی نشده‌اند و در یک جمله اقدامات پیشگیرانه ضروری انجام‌نشده؛ بنابراین خواهشی که ما داریم این است که این اقدامات جهادی سپاه و نیروهای مسلح در لایروبی و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت‌های بیشتر آینده ادامه یابد تا این شرایط نابسامان رودها و قنات‌ها و آبراهه‌ها اصلاح شود.

چنارانی گفت: من به‌عنوان نماینده مردم از رئیس‌جمهور می‌خواهم از تلاش نیروهای مسلح و سپاه تقدیر و تشکر کند و با این اظهارات دلسردکننده، خستگی را بر تن آن‌ها باقی نگذارد.

وی یادآور شد: با توجه به ادامه و شدت گرفتن این بارش‌ها تا خرداد؛ باید مسؤولان به‌دور از تخریب و قدر ندانستن زحمات و با برنامه‌ریزی و کار جهادی، باهم افزایی و وحدت سعی در جبران خسارت‌ها و پیشگیری از بحران‌های بعدی داشته باشند.

 

 

 

منبع:فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: