کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: فعالیت سامانه بارشی جدید همراه با بارشهای رگباری از عصر امروز 11 فروردین و امشب در مناطق مختلف این استان آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، زهرا آهنگرزاده افزود: فعالیت این سامانه جوی بارشی که از نواحی غربی و جنوبی خراسان رضوی وارد شده و به تدریج دیگر بخشهای استان را فرا می گیرد بطور متناوب تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه دارد.

وی به نوسان چند درجه ای دمای هوا در خراسان رضوی نیز طی روزهای آینده اشاره و بیان کرد: بر این اساس بیشینه دمای امروز هوای مشهد 19 درجه سلسیوس پیش بینی شده است که روز دوشنبه 12 فروردین به 17 درجه کاهش خواهد یافت.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: بیشینه دمای مشهد برای روز سه شنبه 13 فروردین نیز به میزان چند درجه نسبت به روز ماقبل آن افزایش خواهد یافت. کمینه دمای هوای این شهر طی همین مدت بین 7 تا 9 درجه در نوسان است.

قوچان با کمینه دمای یک درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای 25 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بودند. بیشترین شدت وزش باد هم طی این مدت از بردسکن با سرعت 51 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: