رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد به تنهایی سهم 58 درصدی از کل ماموریتهای اورژانس 115 را در خراسان رضوی طی تعطیلات نوروزی تاکنون به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دکتر رضا وفایی نژاد افزود: در چارچوب 'طرح بسیج سلامت نوروزی' اورژانس خراسان رضوی از 25 اسفند گذشته تا نهمین روز فروردین ماه جاری 15 هزار و 275 ماموریت را در ارتباط با تصادفات رانندگی و دیگر حوادث انجام داده است.

وی ادامه داد: هشت هزار و 890 مورد از این ماموریتهای اورژانس 115 در محدوده مشهد صورت گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در چارچوب فعالیت اورژانس 115 خراسان رضوی طی این مدت هشت هزار و 825 نفر به بیمارستانها و مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی به سهم 50 درصدی اورژانس 115 مشهد در انتقال مصدومان و بیماران به بیمارستانها اشاره و بیان کرد: در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای تعطیلات جاری تاکنون چهار هزار و 448 بیمار به بیمارستانها در سطح کلانشهر مشهد انتقال یافته اند.

طرح بسیج سلامت نوروزی اورژانس 115 خراسان رضوی با همکاری دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در خراسان رضوی تا هفدمین روز فروردین ماه جاری ادامه دارد.

شش دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی شامل مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، گناباد و سبزوار در استان شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: