مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت‌حیدریه گفت: سیل اخیر به 31 واحد مسکن روستایی در تربت‌حیدریه خسارت زده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، اصغر کوهسرخی اظهار کرد: براثر بارندگی‌های اخیر و آب‌گرفتگی مناطق روستایی در تربت‌حیدریه تعداد 31 واحد مسکونی به دلیل ورود سیلاب دچار خسارت شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد 25 واحد بیش از 50 درصد خسارت واردشده که نیاز به بازسازی مجدد دارد و تعداد 6 واحد هم نیاز به تعمیر دارد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تربت‌حیدریه یادآور شد: بر اساس بررسی‌ها و کارشناسی‌های انجام‌شده سیل به 31 واحد مسکن روستایی در این شهرستان 9 میلیارد و 50 میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه عمده خسارت ناشی از سیل  به خانه‌های خشت و گلی روستای حصار از توابع بخش بایگ و به دلیل نفوذ رطوبت واردشده است، افزود: به همین دلیل ضرورت دارد بازسازی و نوسازی واحدهای خشت و گلی بیش از گذشته موردتوجه ساکنین قرار گیرد تا در زمان وقوع حوادث، نگرانی و دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.

کوهسرخی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در راستای مقاوم‌سازی و احداث واحدهای مقاوم با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت گام‌های خوبی در این زمینه برداشته است، ابراز کرد: از ساکنین روستاها و شهرهای کدکن، بایگ و رباط سنگ در تربت‌حیدریه درخواست می‌کنیم با مراجعه به بنیاد مسکن نسبت به دریافت تسهیلات مسکن جهت مقاوم‌سازی ، نوسازی و بازسازی واحدهای غیر مقاوم خود اقدام نمایند.

 

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: