سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا پایان دهمین روز فروردین‌ماه ۱۰ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۵۷ زائر و مسافر به این استان سفر کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مهدی فروزان اظهار داشت: شمار زائران و گردشگران نوروز امسال خراسان رضوی در مقایسه با مدت مشابه پارسال 4.2 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: 818 هزار و 144 نفر از این تعداد امسال با استفاده از امکانات حمل و نقل جاده‌ای و عمومی وارد خراسان رضوی شدند که در قیاس با پارسال 8.3 درصد کاهش نشان می‌دهد. 

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی قطار را نیز وسیله سفر 313 هزار و 457 زائر و مسافر به این استان ذکر و بیان کرد: جمعیت مسافران از طریق ریل به این استان در مقایسه با نوروز پارسال 2.3 درصد بیشتر شده است.

وی آمار زائران و مسافرانی را که از طریق فرودگاه‌ها وارد خراسان رضوی شده‌اند نیز 161 هزار و 196 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته 18.3 درصد کاهش نشان می‌دهد. 

فروزان گفت: در نوروز امسال تاکنون 9 میلیون و 502 هزار و 260 نفر از زائران و مسافران ورودی به خراسان رضوی هم با خودروی شخصی به این استان سفر کرده‌اند. این میزان نیز در مقایسه با پارسال 3.8 درصدی کمتر شده است. 

وی همچنین شمار زائران و مسافرانی را که طی 25 اسفند گذشته تا پایان دهمین روز فروردین‌ماه به مشهد سفر کرده‌اند شش میلیون و 551 هزار و 297 نفر اعلام و بیان کرد: این تعداد هم در مقایسه با نوروز پارسال یک درصد کاهش نشان می‌دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: