رئیس هیأت اتومبیلرانی و موتورسواری خراسان رضوی گفت: دوم فروردین ماه ٩٨ تیم امداد و نجات کمیته‌های آفرود و سافاری هیأت خراسان رضوی به مناطق سیل زده گلستان اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، رضا رمضانی گفت: دوم فروردین ماه ٩٨ تیم امداد و نجات کمیته‌های آفرود و سافاری هیأت استان به مناطق سیل زده گلستان اعزام شدند که با استقرار در فرمانداری شهرستان‌های مربوطه فعالیت‌های خود را آغاز کردند.

رئیس هیأت اتومبیلرانی و موتورسواری خراسان رضوی افزود: در روز 2 فروردین ماه تیم 11 نفره شامل عباس دوست محمدی، علی روزانه، حامد مجیدیان، محمد حسین‌زاده، علی وطن‌دوست، آقای کلیدری، حجبر کلالی، رسول تقوی، عباس هاشم‌پور، مرتضی جلالی و مهدیار ناقبی با خودروهای خود به‌سمت مناطق سیل زده گلستان حرکت کردند.

وی ادامه داد: به محض رسیدن به مناطق سیل‌زده سه خودرو به آق قلا و دو خودرو به مینو دشت رفته و با هماهنگی هلال احمر به امدادرسانی مشغول شدند.

رمضانی بیان کرد: در روز دوم نیز تمام خودروها به آق قلا اعزام شدند و کمک‌های مردمی شامل آب و مواد خوراکی و بهداشتی به وزن تقریبی 3 تن را به این شهرستان حمل کردند.

رئیس هیأت اتومبیلرانی و موتورسواری خراسان رضوی در خصوص فعالیت‌های روز سوم این تیم عنوان کرد: در روز سوم اعلام نیاز به مناطق صعب العبور خالد نبی که در محاصره سیل قرار داشت، اعلام شد که خودروها با بارگیری ملزومات موفق به باز کردن یک مسیر به مناطق روستایی شدند.

وی اضافه کرد: در روز چهارم حمل نان، سوخت و موارد مورد نیاز به مناطق محاصره شده دیگر در همان حوالی صورت گرفت که با حضور 4 خودرو و یک روز و نیم حرکت، 30 کیلومتر مسیر تردد خودروهای دو دیفرانسیل باز شد و وسایل با وزن دو تن به دهیار مربوطه تحویل داده شد.

رمضانی بیان کرد: در روز پنجم نیز خودروها پس از سرویس و تعمیر به مشهد بازگشتند و هومن خرسندی و محمد دیداری با یک دستگاه پاترول همچنان مشغول امدادرسانی به‌مناطق حاشیه‌ای گنبد می‌باشند.

رئیس هیأت اتومبیلرانی و موتورسواری خراسان رضوی گفت: تعداد بیست دستگاه خودروی آفرود (دودیفرانسیل) و موتورهای اندورو در روز جمعه نهم فروردین ماه برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده و همکاری عملیاتی با دستگاه‌های امدادرسان در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد مستقر شدند و در همین رابطه یکصد نفر از آفرودرها و موتورسواران (کراس ، تریل و اندورو) به‌صورت داوطلبانه آمادگی خود را برای انجام همکاری اعلام کردند.

8 رشته ورزشی جانبازان و معلولین به فدراسیون‌‌ها منتقل شدند

براساس تفاهم صورت گرفته شده و نامه فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، 8 رشته ورزشی تیر و کمان، تنیس روی میز، بدمینتون، تنیس باویلچر، تکواندو، قایقرانی، دوچرخه سواری و سوارکاری از ابتدای سال 1398 از آن فدراسیون به فدراسیون های ملی و تخصصی خود و هیئت های ورزشی در استان ها منتقل شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: