خطیب حرم مطهر رضوی گفت: طاغوت ستیزی و مبارزه با ظلم مهمترین ویژگی امام موسی کاظم(ع) بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام کاظم صدیقی در ویژه برنامه شب شهادت امام موسی‌بن جعفر(ع) که با حضور خیل عزاداران این امام معصوم در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از راه‌های سلوک الهی، شناختن و معرفت پیدا کردن نسبت به اولیاء الهی و ائمه معصومین(ع) است و درک شأن و عظمت این بندگان حقیقی خداوند اشتیاق انسان را به آفریدگار خود بیشتر می‌کند.

خطیب حرم رضوی افزود: خداوند رحمان به هرکس در هر جا از جهان که از او یاری بخواهد کمک می‌کند، زیرا در قرآن وارد شده است که بندگان همه فقیر درگاه خداوند هستند و خداوند هم به همه بندگان خود عنایت دارد.

صدیقی با اشاره به خصوصیات اخلاقی هفتمین امام شیعیان اظهار کرد: امام موسی‌بن جعفر(ع) انس ویژه‌ای با نماز داشتند. پیرو این امام همام نیز باید این گونه باشد و به خواندن نماز اهمیت بدهد. چرا که خداوند در قرآن کریم می فرماید: «نماز پناه بندگان در زندگی است»، پس از نماز کمک بگیرید که در برابر سختی ها و مشکلات پیش رو حفاظت شوید.

وی ادامه داد: اقامه نماز به انسان اراده قوی می‌بخشد و او را عامل به اعمال الهی و مطیع پروردگار می‌کند، در قرآن نیز ذکر شده: «نماز انسان را از فحشا و منکر دور می‌کند».

امام جمعه موقت تهران افزود: اینکه خداوند می‌گوید نماز را در حالت مستی و کسالت نخوانید به خاطر این است که نماز معجونی از اسرار عجیب الهی است، که در بیچارگی‌ها به کمک انسان می‌آید.

صدیقی بیان کرد: زیباترین اعمال در نزد پروردگار اقامه نماز است و بهترین و نزدیکترین حالت بنده و خداوند به سجده رفتن است، پیامبر اکرم(ص) به شخصی که آرزوی همنشینی با او را در بهشت داشت توصیه کرد: «سجده‌ها را طولانی و با کیفیت به جای بیاور».

وی ادامه داد: زندگی امام هفتم(ع) سراسر درس است و باید از سبک زندگی این امام صبور درس گرفت که در زمان امامتش دشمن به هیچ وجه نمی توانست مأموری به داخل دستگاه امامت نفوذ دهد و به عکس با سیاست امام یکی از شیعیان در دربار حکومت وقت مسئولیت مهمی داشت.

امام جمعه موقت تهران افزود: متاسفانه امروز عده‌ای تحت تأثیر دشمنان قرار گرفتند و دچار هراس شده‌اند در صورتی که اوضاع کنونی جامعه ریشه در تأثیر گرفتن از دشمنان قسم خورده نظام دارد و البته این مشکلات به هم دل نبودن خودمان نیز ربط دارد.

وی بیان کرد: در جامعه‌ایی که افراد آن عالم و عامل به احکام خدایی و قرآن باشند برکات الهی از جانب خداوند به سوی آنها سرازیر می‌شود، آگاه باشید که ترک وظیفه و رحم نکردن به هم‌نوع روزی را کم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: الگو قرار دادن سبک زندگی موسی‌بن جعفر(ع) موجب سعادت ما می‌شود، ما باید مانند آن امام معصوم وظایف عمومی خود را به گونه‌ایی انجام دهیم که دشمن از رسوخ کردن در فکر و ذهن جوانان و مردمان کشورمان نا‌امید شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: