نخستین المپیاد ورزشی فوتسال بانوان به میزبانی قوچان با معرفی بجنورد، شیروان و مشهد به کار خود پایان داد.

نخستین دوره مسابقات فوتسال بانوان به میزبانی قوچان با حضور تیم‌هایی از مشهد، بجنورد، درگز، چناران و شیروان با عنوان «مدافعان حریم حرم» در سالن ورزشی معلم این شهرستان طی دو هفته با انجام 10 بازی و قضاوت حدود 11 داور برگزار شد.

اختتامیه این مسابقات 6 جانبه ظهر امروز با حضور فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس اداره ورزش و جوانان و جمعی دیگر از مسئولین قوچان در سالن ورزشی معلم برگزار شد که تیم‌های بجنورد، شیروان و مشهد به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و با اهدای لوح سپاس و کاپ‌های قهرمانی مورد تقدیر مسئولان قرار گرفتند.

فرماندار قوچان در حاشیه برگزاری این اختتامیه در جمع خبرنگاران با اشاره به این موضوع که باید ارزش و جایگاه بانوان در حوزه‌های مختلف شناخته شود، گفت: تمام دختران شرکت‌کننده در این مسابقات در آینده مربیان اخلاق محسوب خواهند شد که عهده‌دار مسئولیت تربیت می‌شوند.

علیرضا قامتی با یادآوری اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز بانوان پا به پای مردان با در دست گرفتن اسلحه به دفاع و حفظ کیان خود پرداختند، بیان کرد: باید همه به این باور برسند که بانوان ورزشکار رهروان همان بانوان شهدا در هشت یال دفاع مقدس بوده‌اند که در این عرصه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان این موضوع که حضور بیشتر شرکت‌کنندگان دختر در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نسبت به پسران نشان از پیشگامی آن‌ها در عرصه اجتماعی است، تأکید کرد: مسئولین ورزش و جوانان در این شهرستان باید هم جوان و هم ورزش آنان را بیشتر موردتوجه قرار داده و درک کنند.

رئیس شورای ورزش و جوانان قوچان با تأکید بر اینکه هیئت‌های ورزشی مختلف نیز باید بانوان را به حضور بیشتر در عرصه‌های مختلف تشویق و ترغیب کنند، تصریح کرد: بانوان شرکت‌کننده در این‌گونه از مسابقات بااخلاق اسلامی و رعایت حجاب وارد عرصه ورزش شدند که می‌توان به همه جهانیان نشان داد بانوی مسلمان ایرانی نیز می‌تواند با رعایت عفت و حجاب در حوزه ورزش فعالیت داشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: