مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی امروز 15 فروردین با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در سطح این استان بر اثر بارشهای رگباری طی روزهای آتی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز پنجشنبه در این اطلاعیه با اشاره به تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی اعلام کرد: بارشهای رگباری طی امروز 15 و فردا 16 فروردین ماه جاری در سطح استان به ویژه در نوار شرقی و برخی مناطق نیمه جنوبی آن با حجم بیشتری تداوم دارد.

بر این اساس با نفوذ جریانهای جوی مرطوب شمالی از عصر شنبه هفدهم و یکشنبه هجدهم فروردین به خراسان رضوی بر حجم بارش به خصوص در نیمه شمالی و نواحی غربی استان افزوده می شود که احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها را در پی دارد.

در این مدت بارشهای پرحجم به شکل رگبار توام با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده که در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید رخ خواهد بود.

مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه افزود: بر اساس مدلهای هواشناسی محدوده وقوع بیشترین حجم بارشها در شهرستانهای چناران، قوچان، درگز در شمال، صالح آباد در شرق و نیز شهرستانهای سبزوار، جغتای، جوین و نیشابور در غرب استان و برخی از مناطق مشهد پیش بینی شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: