سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: وقوع سیل از ابتدای امسال تا کنون بیش از هزار و 181 میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت زد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، نجفقلی صالحی افزود: از این میزان 271 میلیارد ریال خسارت وارد شده به بخش زراعت و621 میلیارد ریال نیز خسارت وارد آمده به بخش باغبانی خراسان رضوی است.

وی اضافه کرد: در بخش زراعی بیشترین خسارت به محصولات گندم و جو و در بخش باغی نیز بیشترین خسارت به محصولاتی مانند زعفران، بادام و پسته وارد شده است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: میزان خسارت وارد آمده به بخشهای دام، طیور و آبزیان هم در مجموع حدود 9 میلیارد ریال است.

صالحی افزود: علاوه بر این 120 میلیارد ریال به تاسیسات و ساختمانهای کشاورزی و حدود 160 میلیارد ریال نیز به منابع آبی خسارت وارد شده است.

دو میلیون و 138 هزار هکتار عرصه مستعد کشاورزی در خراسان رضوی وجود دارد و 363 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی این استان فعالیت می کنند.

تولید سالانه انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در این استان هشت میلیون تن است و سالانه یک میلیون و 200 هزار هکتار زمین در این استان زیر کشت 83 نوع محصول می رود.

بخش کشاورزی 28 درصد اشتغال و 30 درصد صادرات غیرنفتی استان خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

 

 

ب نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: