مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در سیل اخیر ۲۰۴ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های خراسان رضوی وارد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی حجت علی شایان فر شنبه صبح در جلسه ستاد مدیریت بحران استان اظهار کرد: بر اساس اطلاعات هواشناسی احتمال وقوع سیلاب در نقاط مختلف استان وجود دارد و هشدارهای لازم به مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران داده شده است.

وی بابیان اینکه طبق آخرین اطلاعات هواشناسی طی روزهای آینده حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر بارش در سطح استان خواهیم داشت، افزود: با توجه به کاهش نفوذپذیری در نتیجه بارش‌های اخیر، کمترین بارش به روان آب تبدیل خواهد شد و بیش از گذشته احتمال بروز خسارت می‌رود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در سیلاب گذشته، نقاط در معرض خطر شناسایی و تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت بحران مستقر شده بود و خوشبختانه با این کار از بروز خسارات سنگین جلوگیری شد.

حجت علی شایان فر بیان کرد: از هواشناسی درخواست داریم که اطلاعیه بارش‌های اخیر را هرچه سریع‌تر صادر کند تا برنامه ریزی لازم برای پیشگیری از بروز خسارت احتمالی انجام شود.

وی اظهار کرد: در سیل اخیر ۲۰۴ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان وارد شد که بیشترین میزان خسارت‌ها مربوط به بخش‌های کشاورزی، راه و شبکه‌های آب و گاز بوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: