سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۴ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۶۶۲ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 3.7 درصد کاهش دارد.

وی افزود: یک میلیون و 84 هزار و 760 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۸,1 درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 417 هزار و 457 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۲,2 درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را نیز 214 هزار و 605 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته 18.3 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۱5 فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم ۱2 میلیون و 626 هزار و 840 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 3.1 درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا 15 فروردین سال جاری هشت میلیون و 810 هزار و 910 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، یک درصد کاهش دارد.

وی افزود: 805 هزار و 539 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۸,4 درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 417 هزار و 457 نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۲,2 درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را نیز 214 هزار و 94 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته 18.3 درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱5 فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم هفت میلیون و 373 هزار و 820 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 1.5 درصدی مواجه بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: