اخیرا رستورانی در مشهد دایر شده که در نوع خود در سطح کشور کم نظیر می نماید زیرا این محل مختص بانوان بوده و فقط افراد برخوردار از حجاب کامل یا مزین به چادر را می پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رستوران 'ماه بهشت' چندی پیش همزمان با 'روز ملی حجاب و عفاف' با مدیریت یکی از بانوان مشهدی با هدف تشویق حجاب و ایجاد مکانی مناسب برای بانوان محجبه راه اندازی شد.

مدیر این رستوران  گفت: در ورودی این مکان، یکی از کارکنان بانوان میهمانان را پذیرش می کند و در صورتی که ن فاقد چادر باشد به او چادر هدیه می دهد که هنگام خروج از رستوران می تواند آن را بازگرداند یا نزد خود نگهدارد. البته در این میان بانوانی نیز بوده اند که الزامی بودن پوشش چادر را در این رستوران نپذیرفته و از میهمان شدن در آن صرفه نظر کرده اند.

زهرا تمیز افزود: همه کارکنان این رستوران به جز آشپزها، زن هستند. تلاش شده این مکان به بهترین و شیکترین وجه ممکن ساخته و تجهیز شود لذا سالنهای این رستوران جنبه تالار برای برگزاری مراسم ویزه بانوان را نیز دارند.

وی ادامه داد: از آنجا که تشریفات هتلی نیز در این رستوران ارائه می شود بسیاری از بانوان مشهدی میهمانیها و مجالس خود را از جمله جشن تکلیف فرزندان، آیینهای مولودی، جشن عقد زناشویی، مراسم ختم، مراسم مربوط به بازگشت حجاج یا افراد از عتبات عالیات و میهمانیهای خصوصی زنانه را در همین مکان برگزار می کنند.

او گفت: بر این اساس بانوان می توانند بدون حجاب و با هر نوع آرایش یا زینت در فضای داخل رستوران حضور یافته و در آرامش غذای خود را میل کنند. در این محیط هیچ محدودیتی برای پوشش بانوان وجود ندارد لذا اجازه گرفتن فیلم بدون هماهنگی با مدیریت رستوران به افراد داده نمی شود.

مدیر رستوران ویژه بانوان در مشهد افزود: حتی بسیاری از بانوانی که مقید به پوشیدن چادر نبودند، از اینکه در این رستوران با خیال آسوده حضور یافته اند اظهار خشنودی می کنند. این مکان هم اینک بیشتر مورد توجه اقشار مذهبی، روحانیون و کسبه بازار است و اعضای حوزه علمیه خواهران خراسان به این رستوران زیاد مراجعه می کنند.

رئیس اتحادیه صنف رستورانداران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم پزان مشهد گفت: 16 رستوران در این شهر 'برند' و در سطح ملی و بین المللی شناخته شده هستند که یکی از آنها رستوران 'ماه بهشت' است.

حسن امیریان افزود: مدیریت این رستوران در حرکتی ابتکارانه که در کشور بی نظیر است محلی برای بانوان با پوشش چادر و خانواده های مذهبی ایجاد کرده که اقدامی شایسته است.

هزار و 100 واحد صنفی پروانه فعالیت از اتحادیه صنف رستورانداران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم پزان را در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارند.

 

منبع: ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: