سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: از ابتدای امسال تاکنون در پی بارش باران در مناطق زیرپوشش این شرکت، 75 میلیارد ریال به تاسیسات برق خسارت وارد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا کاشی افزود: خسارت های ناشی از بارندگی ها در سال جاری مربوط به مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز، روستاهای پیوه ژن و ده غیبی بوده است.

وی اظهار داشت: بارش شدید باران به پایه های سیمانی برق در داخل زمین خسارت وارد کرده که این امر با رانش زمین منجر به سقوط پایه های سیمانی، پاره شدن سیم ها، سقوط ترانس و آب بردگی تابلوهای برق شده است.

وی گفت: بارندگی شدید شب گذشته در مشهد منجر به قطع خط 20 هزار ولت برق شد که قطع کوتاه مدت شبکه برق خیابان های فرودگاه و دانش آموز و همچنین بوستان ملت مشهد را در پی داشت.

کاشی افزود: قطع برق در مناطق یاد شده با حضور فعال کارشناسان کمتر از 10 دقیقه به طول انجامید.

وی اظهار داشت: در پی اطلاعیه ستاد بحران استانداری خراسان رضوی، همه عوامل شرکت برق در آماده باش کامل هستند و به محض بروز حادثه در اسرع وقت به مشکل رسیدگی می کنند.

وی به مردم توصیه کرد در صورت مشاهده پارگی سیم ها و سقوط پایه های سیمانی از طریق تلفن 121 (مرکز فوریت های برق) اطلاع رسانی کنند.

شرکت توزیع برق مشهد دارای 14 هزار کیلومتر شبکه و 10 هزار دستگاه ترانسفورماتور برای تامین برق مشترکان است.

این شرکت با 6 هزار کیلومتر شبکه و 253 هزار لامپ روشنایی معابر با بار مصرفی 1300 مگاوات در مساحت 10 هزار کیلومتر در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد خدمت می کند.

شهر مشهد یک میلیون و 500 هزار مشترک برق دارد.

 

 

 

منبع:ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: