معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه امسال، 9 هزار و 416 میلیارد ریال پرونده تخلف در این استان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی باخرد افزود: اجرای این طرح با همکاری اتاق اصناف، اتحادیه ها و سازمان های نطارتی همکار با نظارت بر نحوه تولید و فروش کالا و عرضه خدمات انجام شد.

وی اظهار داشت: در این راستا نحوه عرضه کالاهای اساسی، آجیل و خشکبار، پوشاک، کیف و کفش، مواد غذایی و لبنی، متعلقات خودرو، مواد پروتئینی و شیرینی جات و همچنین خدمات شرکت های مسافرتی، حمل و نقل درون و برون شهری، سالن های غذاخوری، انبارها، سردخانه ها و میادین تره و بار مورد بازرسی قرار گرفت.

وی گفت: در طرح نظارتی شب عید 13 پایگاه نظارتی ثابت، 15 گروه نظارتی سیار در این استان مستقر شده و 250 بازرس از سازمان صنعت، اتاق اصناف و اتحادیه ها و 200 ناظر افتخاری همکاری کردند.

باخرد افزود: در مدت اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز 102 هزار و 820 فقره بازرسی و هزار و 785 فقره گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد.

وی اظهار داشت: در این بازرسی ها پنج هزار و 685 واحد صنفی متخلف در خراسان رضوی شناسایی و پرونده تخلف برای آنها تشکیل شد.

وی گفت: همچنین در این مدت سه هزار و 420 شکایت مردمی به واحدهای نظارتی استان اعلام شد که طی بررسی آنها 23 میلیارد ریال به شاکیان عودت داده شد.

معاون سازمان صمت خراسان رضوی ادامه داد: از کل بازرسی ها و گشت های مشترک انجام گرفته در این طرح، 76 هزار و 370 مورد بازرسی و هزار و 568 مورد گشت مشترک مربوط به شهرستان مشهد بوده است.

وی افزود: طی بازرسی ها و گشت های مشترک در مشهد، چهار هزار و 51 واحد صنفی متخلف در این شهر شناسایی شد که برای آنها پرونده ای به ارزش 9 هزار و 108 میلیارد ریال تشکیل شد.

وی اظهار داشت: همچنین در اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز سه هزار و 53 شکایت مردمی به واحدهای نظارتی شهرستان مشهد اعلام و منجر به عودت 22 میلیارد ریال به شاکیان شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: