به دنبال پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر شروع بارندگی‌های رگباری از ظهر امروز دوشنبه 19 فروردین ماه در شهر مشهد، پیش‌بینی‌ها و تمهیدات گسترده برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در سطح شهر اندیشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، براساس هشدارهای مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد در صورت بروز آبگرفتگی و افتادگی در معابر سطح شهر و منازل، بهتر است شهروندان موارد آبگرفتگی منازل را به شماره تلفن 125 سامانه آتش‌نشانی و موارد آب افتادگی معابر به تلفن مرکز ارتباطات مردمی شهرداری 137 اطلاع دهند.

در این راستا در صورتی که شهروندان این موضوع را مدنظر داشته باشند و موارد را به مرکز مربوطه اطلاع‌رسانی کنند، خدمات‌رسانی مناسب‌تری نیز ارائه خواهد شد.

با توجه به این مهم ستاد مدیریت بحران حسب دستور شهردار مشهد تشکیل و همچنین مرکز فرماندهی مدیریت بحران نیز آماده‌باش است و وضعیت شهر به صورت کامل رصد می‌شود.

شهروندان از ترددهای غیرضروری خودداری کنند، همچنین ضرورت دارد آنان به هشدارهای صادر شده توجه کرده، با هدف خدمت‌رسانی سریع نیروهای آتش‌نشانی، هلال احمر و اورژانس، از ترددهای غیرضروری در سطح شهر در هنگام بارندگی پرهیز کنند.

بهتر است شهروندان در زمان بارندگی از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی استفاده کنند، اما در صورت استفاده از خودروهای شخصی و وقوع سیل، باید فورا وسیله را رها کرده و به محل امن بروند.

هنگام وقوع سیل و آبگرفتگی معابر باید از دنده سنگین در رانندگی استفاده کرد، چراکه ترمزها در آب به خوبی کار نمی‌کنند.

با توجه به وقوع رعد و برق طی هفته جاری ضرورت دارد افراد از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند، چه اینکه عدم توجه به این موضوع طی روزهای گذشته سبب بروز حوادث ناگوار در کشور شده، همچنین افراد از رفتن به حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها به شدت طی امروز و فردا پرهیز کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: