کارشناس مسائل راهبردی پیشنهاد تنظیم شکایت‌های جداگانه از سوی سیلزدگان، دولت و هلال احمر، اتباع ایرانی مقیم آمریکا و صلیب سرخ‌های کشورهای دیگر علیه اقدام واشنگتن در جلوگیری از کمک‌های بین‌اللملی به سیل کشورمان را داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمدحسن قدیری‌ابیانه کارشناس مسائل راهبردی با اشاره به جلوگیری دولت آمریکا از انتقال کمک‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی سیل‌زدگان کشورمان به بهانه تحریم‌ها گفت: آمریکا حتی حکم دیوان لاهه را هم زیر پا گذاشته است.

وی اضافه کرد: مناسب است که ما در کشور یک موج علیه ممانعت عملی آمریکا از رسیدن کمک‌های جهانی به سیل‌زدگان راه بیندازیم. از جمله دولت و هلال احمر می‌تواند به دادگاه لاهه شکایت کنند و خواستار محکومیت اقدام آمریکا شوند.

قدیری‌ابیانه گفت: همچنین می‌توان شکایتی را به امضای قربانیان سیل اخیر اعم از بازماندگان کشته شدگان و سایر آسیب‌دیدگان به دادگاه‌های ایران و نیز مجامع حقوق بشری جهانی ارسال کرد.

وی ادامه داد: در این راستا می‌توان سازمان‌های صلیب سرخ سایر کشورها را نیز تشویق کرد که علیه اقدام ضد بشری آمریکا در ممانعت از ارسال کمک‌ها به سیل‌زدگان ایرانی شکایت کنند به علاوه می‌توان از ایرانیان مقیم آمریکا به‌ویژه آن دسته که اصالتاً اهل استان‌های سیل‌زده کشور هستند خواست که در خود دادگاه‌های آمریکا علیه مسئولان این کشور اقامه دعوا کنند.

این کارشناس مسائل راهبردی تصریح کرد: هر چند ممکن است این کار از نظر حقوقی و قضایی به نتیجه نرسد، اما از نظر تبلیغاتی مفید خواهد بود و موجب محکومیت اقدام ضد انسانی آمریکا در افکار عمومی خواهد شد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: