تولیت آستان قدس رضوی در دیدار نخست وزیر عراق گفت: راهپیمایی اربعین به عنوان یک پدیده بی‎نظیر بین‌المللی، در کنار همه مزایای معنوی، قدرت و ثبات عراق را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی شب گذشته 18 فروردین ماه با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که در تالار ولایت آستان قدس رضوی برگزار شد، حجت‌الاسلام مروی با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخ میان ایران و عراق خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی مشترک ایران و عراق سابقه تاریخی و مذهبی چند هزار ساله دارد و مهم‌تر از همه محبت اهل بیت قلب و روح مردم دو کشور را به هم پیوند زده است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین به عنوان یک پدیده بی‎نظیر بین‌المللی، در کنار همه مزایای معنوی، قدرت و ثبات عراق را نشان می‌دهد.

مروی گفت: مشهد کانون عاشقان رضوی از سراسر دنیاست و ما سالانه میزبان میلیون‌ها عراقی عزیز هستیم و با افتخار به آنها خدمت می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: دشمنان به این نقاط اقتدار و پیوند ما حملات رسانه‌ای و دروغ‌پردازی می‌کنند، این کینه ناشی از خشم آنها از مودت مردم ایران و عراق حول ارادت به خاندان وحی است.

وی عنوان کرد: قطعاً همراهی شما و مردم عراق در شرایط تحریمی جمهوری اسلامی ایران، به تعمیق رابطه عاطفی و تاریخی دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام مروی با بیان اینکه از توافق اخیر شما و رئیس جمهور محترم ما در حذف هزینه ویزا تشکر می‌کنم، اظهار کرد: قطعاً همراهی شما و مردم عراق در شرایط تحریمی جمهوری اسلامی ایران، به تعمیق رابطه عاطفی و تاریخی دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی از هرگونه پیشنهاد جهت نفش آفرینی بیشتر در روابط دو کشور استقبال می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس یک نهاد کاملاً دینی و مردمی است و محبت هزار و دویست ساله مردم به این عتبه، توانمندی‌های گسترده‌ای در حوزه‌‌های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی و دانشگاهی برای آن ایجاد کرده که همه این مزیت‌ها می‌تواند بسترساز تعاملات فزاینده میان دو کشور قرار گیرد.

 

 

منبع:فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: