مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جدید تا همین امروز حدود ۳۱ کامیون کمک‌های مردمی از خراسان رضوی به سمت استان‌های آسیب دیده ارسال شده که ارزش ریالی آن حدود ۱۵ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حبیب‌الله آسوده اظهار داشت: از ابتدای سال جدید تا همین امروز حدود 31 کامیون کمک‌های مردمی از خراسان رضوی به سمت استان‌های آسیب دیده ارسال شده که ارزش ریالی آن حدود 15 میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: در جمع آوری این محموله‌ها تقریبا تمام شهرستان‌های استان همکاری داشته‌اند اما بیشترین میزان جمع آوری کمک‌ها از شهرستان تربت جام بوده و بیشترین تعداد محموله‌ها هم به استان گلستان ارسال شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی ادامه داد: بعد از گلستان حدود 5 محموله به استان لرستان، 3 محموله به استان خوزستان و یک محموله هم به استان خراسان شمالی ارسال شده و محموله‌ها بر حسب نیازهای اعلام شده در دسته‌بندی‌های مواد غذایی، پوشاک و لوازم منزل بوده‌اند.

آسوده بیان کرد: همچنین با توجه به نیاز فوری مردم مناطق به  لوازم بهداشتی در نظر داریم که محموله ویژه برای لوازم بهداشتی تهیه کرده و به هر استان حادثه دیده ارسال کنیم.

وی با اشاره به ادامه داشتن کمک‌های مردمی برای سیل زدگان، خاطرنشان کرد: در کنار کمیته امداد مراکز نیکوکاری تحت  نظر این سازمان همه برای جمع آوری کمک‌های مردمی فعال شده‌اند و  از مردم درخواست می‌شود که اگر برایشان مقدور است کمک‌های خود را به صورت نقدی به این مراکز تحویل دهند.

مدیرکل کمیته  امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: موارد مورد نیاز اعلام شده برای کمک‌های کالایی لوازم منزل از قبیل فرش، پتو و وسایل گرمایشی، مواد غذایی، پوشاک و لوازم بهداشتی بوده که باید در اولویت برای کمک رسانی قرار بگیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: