۴۰ طلبه از شهرستان گناباد با هدف خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان لرستان، عازم این مناطق شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سیل اخیر در برخی استان‌های کشور در کنار تمام مصیبت‌ها و بلایایی که به بار آورد اما صحنه‌های زیبایی از همدلی و وفاق در میان ایرانیان را نیز رقم زد و مردم سراسر کشور از اقصی نقاط ایران اسلامی کمک‌های مردمی خود را روانه این استان‌ها کردند.

برخی نیز اما ترجیح دادند با توجه به توان خود حضور فیزیکی در این مناطق را تجربه کنند و به مردم این استان‌ها از نزدیک کمک کنند؛ از هنرمندان و سلبریتی‌ها گرفته تا نیروهای جهادی و گمنام همه و همه دست به دست هم دادند تا بار دیگر تابلوی زیبایی از همدلی و وفاق رقم بخورد.

در این میان خیلی تفاوتی نداشته و ندارد که جایگاه افراد چیست؛ چه بسا بسیاری از انسان‌ها که اصلا به صورت گمنام و خودجوش و جهادی به این مناطق رفتند  بسیاری نیز بودند که به صورت گروهی به این مناطق اعزام شدند.

خراسان رضوی و مشهد نیز از همان آغازین روزهای شروع سیلاب در گلستان و لرستان و سپس خوزستان نقش پررنگی در کمک رسانی داشتند. سپاه امام رضا(ع) و بسیج سازندگی استان بلافاصله عازم این مناطق شدند و در کنار آن گروه‌های مردمی نیز بیکار ننشستند و عازم این مناطق شدند.

سیل کمک‌های مردمی نیز از همان روزهای آغازین، آغاز شد و تا امروز محموله‌های متعددی شامل بسته‌های غذایی و دارویی و پوشاک به این استان‌ها ارسال شده و روند خدمت رسانی و کمک‌رسانی نیز همچنان ادامه دارد.

شهرستا‌نهای خراسان رضوی نیز از این قافله عقب نماندند و هر روز خبر جدیدی مبنی بر مشارکت یکی از شهرستان‌های استان برای امدادرسانی به گوش می‌رسد.

امروز نیز خبر رسید گروهی از طلاب و روحانیون شهرستانم گناباد در ادامه این حرکت جهادی، هر آنچه را که داشته‌اند در طبق اخلاص قرار داده‌اند و قرار است در مناطق سیل زده استان لرستان حضور پیدا کنند.

حجت الاسلام حسین امامی با اشاره به این که همه تلاش‌ها در سیل اخیر برای خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان مناسب بوده، اظهار داشت: در همین راستا حوزه و روحانیت همه توان تبلیغی و اجرایی خود را برای کمک به مردم این مناطق به کار گرفته است.

 مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد با بیان اینکه روحانیت علاوه بر حضور میدانی در مناطق سیل‌زده، در تریبون‌های عمومی نیز به تشویق مردم در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پرداخته، افزود: روحانیت در سراسر شهرستان گناباد کمک‌های مردمی را برای ارسال به مناطق سیل‌زده جمع‌آوری می‌کند. مبلغان دینی با حضور جهادی خود در این مناطق ثابت کردند در عمل نیز همراه و همگام مردم خواهند بود.

مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد با بیان این که دشمنان همواره با تبلیغات دروغین تلاش کردند تا روحانیت را از مردم جدا کنند، افزود: سیل اخیر جلوه‌ای از حضور گسترده طلاب و روحانیون جهادی در کمک رسانی به مردم سیل‌زده را به تصویر کشید و در همین راستا 40 نفر از طلاب و روحانیون گناباد جهت خدمت رسانی به سیل زدگان عازم لرستان شدند.

 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: