طلاب مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) پای کار کمک به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان آمدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جمعی از طلاب حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) پای کار کمک به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان آمده‌اند و در یک حرکت جهادی اقدام به جمع آوری اقلام و مواد مورد نیاز سیل‌زدگان کرده‌اند.

طلاب حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) در این مدت با برپایی شش ایستگاه مستقر با مجوّز کمیته امداد امام خمینی(ره) برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و اقلام اقدام کردند که این ایستگاه‌ها در نقاط مرکزی و محور شهر مشهد مانند میدان شهدا، چهارراه برق، چهارراه مخابرات مستقر بودند.

ایجاد گروه‌های سیار به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی به صورت سیّار در مساجد، بازارها و مناطق مهم شهر مانند راه‌آهن از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این طلاب بوده است.

هماهنگی با ارگان‌ها، حوزه‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس مختلف در راستای کمک به سیل‌زدگان نیز از دیگر اقداماتی بوده که توسط طلاب حوزه علمیه حضرت مهدی(عج) صورت گرفته است؛ ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم به مناطق سیل زده نیز در دستور کار بوده و میزان کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده تاکنون 68 میلیون و 173هزار تومان بوده است.

فرش و موکت، پوشاک زنانه، بچه‌گانه و مردانه (بیش از 9000 عدد)، آب معدنی و کنسرو به مقدار زیاد،لوازم بهداشتی و اقلام خوراکی در این مدت جمع‌آوری شده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: