مشاور نظامی فرمانده کل قوا از شهید صیادشیرازی به عنوان بنیانگذار وحدت بین نیروهای مسلح یاد کرد و گفت: وی ماه‌ها طرح‌های انسجام عملی را طراحی می‌کرد و هر لحظه سعی داشت هر لحظه تجربیات جنگ را در اختیار دیگر فرماندهان و سربازان قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، امیر سرتیپ ناصر آراسته صبح امروز در بیستمین سالگرد شهادت امیر صیادشیرازی که در مهدیه مشهد برگزار شد، با بیان اینکه آینده بینی شهید صیاد شیرازی نشان‌دهنده تفکر راهبردی انقلابی و راهبردی و صیاد یک نابغه نظامی بود، گفت: عملیات قادر در حال رخ دادن بود در کنار صیاد بودم زمانی که از سنگر بیرون آمد، وی اسکورت بود، اما همه را رها کرد و پشت تیربار یک ماشین شد چراکه به بازدید خط می‌رفت و اگر دشمن را نزدیک می‌دید خود شخصا با دشمن درگیر شود.

مشاور نظامی فرمانده کل قوا شهید صیاد را سربازی که هیچ‌گاه از جنگ فارغ نمی شد دانست و عنوان کرد: شهید صیاد در کردستان مجروح شده بود، بخش عمده‌ای از بدنش گچ بود و پزشکان استراحت را تجویز کردند، به فردی گفت، آمبولانس به عنوان اتاق عملیات تجهیز کنند که این نشان‌دهنده ایمان سرباز سپاه اسلام است.

وی از شهید صیادشیرازی به عنوان بنیانگذار وحدت بین نیروهای مسلح یاد کرد و گفت: وی ماه‌ها طرح‌های انسجام عملی را طراحی می‌کرد و هر لحظه سعی داشت هر لحظه تجربیات جنگ را در اختیار دیگر فرماندهان و سربازان قرار دهد.

آراسته با بیان خاطره‌ای به اطاعت‌پذیری صیادشیرازی از فرمانده کل قوا اشاره و بیان کرد: زمانی که دیدن مقام معظم رهبری رفتیم پس از حضور ایشان شهید صیادشیرازی شروع به یادداشت کرد، پس از پایان جلسه از وی دلیل یادداشت را پرسیدم، شهید صیادشیرازی گفت، برای اینکه مطمئن از زنده بودن نیستم، فرمایشات را سخنرانی تلقی نکردم، من سربازم و وی فرمانده سخنان ایشان را تدبیر فرمانده تلقی کردم تا آن را به سرعت عملیاتی و دستورالعمل آن را ابلاغ کنم تا تاخیری در اجرای سخنان فرمانده انجام ندهم.

مشاور نظامی فرمانده کل قوا گفت: نیروهای مسلح و سپاهیان ما دستور فرمانده کل قوا را از روی تکلیف الهی با اشتیاق انجام می‌دهند که اگر دیگران هم این جور انجام می‌دادند، پراید ما لندکروز بود، اگر هر کس که مسؤولیتی دارد مانند نیروهای مسلح ما عمل کند و از کدخدا و بیگانه دل ببرند به خودکفایی کامل در همه امور می‌رسیم.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: