جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: توسعه طرح تجمیع فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، خدمات پلیسی را برای پاسخگویی به مردم و رفع دغدغه‌ها و خواسته‌های آنان از نظر سرعت و کیفیت، مطلوب و شایسته‌تر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار ایوب سلیمانی همزمان با اعیاد شعبانیه و روز جانباز در آئین افتتاح تجمیع مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ استان خراسان رضوی، گفت: مشهد مقدس به واسطه وجود بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج آقا علی ابن موسی‌الرضا (ع) و همچنین ویژگی‌های منطقه‌ای از حساسیت زیادی برخوردار است به گونه‌ای که قلب ایران و جهان اسلام محسوب می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا افزود: تأمین و برقراری نظم و امنیت و نیز ارتقا احساس امنیت شهروندان و زائران حرم مطهر رضوی از اهمیت بی شماری برخوردار است.

وی، یکی از اولویت‌های اساسی نیروی انتظامی در سال جدید، تشدید طرح‌های مقابله‌ای با ورود و قاچاق مواد مخدر به کشور اعلام و عنوان کرد: این مساله نیز با توجه به اینکه مقادیری از مواد افیونی از مرزهای شرقی و شمال شرق وارد کشور می‌شود بر ضرورت توجه بیشتر به موضوع ارتقا و کیفیت بخشی به خدمات و عملکرد پلیس برای امنیت وآرامش شهروندان می‌افزاید.

سردار سلیمانی با اشاره به افتتاح تجمیع مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ استان خراسان رضوی، گفت: در این طرح، مرکز فرماندهی و کنترل ۲۸ شهرستان خراسان رضوی در آینده نزدیک به این مرکز که ۶۰ اپراتور در حال حاضر در آن فعال هستند، متصل خواهند شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: توسعه این طرح، خدمات پلیسی را برای پاسخگویی به مردم و رفع دغدغه‌ها و خواسته‌های آنان از نظر سرعت و کیفیت، مطلوب و شایسته‌تر خواهد کرد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور پلیس در مناطق سیل زده کشور به عنوان اولین نیروی امدادی اشاره و خاطرنشان کرد: پلیس در ایام نوروز در آماده‌باش کامل و همراه و همگام مردم بود به همین دلیل نیروی انتظامی در زمان وقوع سیلاب غافلگیر نشد بلکه در برخی از مناطق، خطر نزدیک شدن سیل را به شهروندان اطلاع رسانی کرد که این اقدام و حضور به موقع از میزان خسارت‌های جانی در مناطق مختلف سیل زده کشور کاست.

وی به اجرای طرح‌های ویژه، افزایش حضور مأموران پلیس در مناطق سیل زده و نیز اعزام نیروهای کمکی از استان‌های معین در این مناطق اشاره و تصریح کرد: هیچ گونه مورد ناامنی، ضدامنیتی و سرقت و… در این مناطق به پلیس گزارش نشده است.

این مقام ارشد انتظامی درباره حادثه سقوط بالگرد نیروی انتظامی، گفت: تعدادی از پاسگاه‌ها و برجک‌های ناجا در برخی از مناطق غرب کشور در نقاط صعب‌العبور قرار دارند که نیروهای آنان با بالگرد جابجا می‌شوند؛ در این حادثه نیز بالگرد ناجا با ۹ سرنشین در حال حمل نیرو بود که دچار سانحه شد.

جانشین فرمانده ناجا در خاتمه گفت: در این حادثه، یک شهید و ۲ مجروح داشتیم که امیدواریم حال مجروحان هر چه زودتر رو به بهبود باشد.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: