مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: امروز ۴ کامیون محموله شامل کمک‌هایی از موسسات خیریه داخلی و خارجی و اقلام تهیه شده از طرف این اداره کل به استان‌های سیل‌زده کشور و افغانستان ارسال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید علی قاسمی در مراسم ارسال ۴ کامیون محموله کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده داخلی و افغانستان با بیان اینکه امسال بارش نزولات جوی بی‌سابقه در کشور سبب وقوع سیل و حوادث ناگواری در سه استان کشور شد، گفت: این اتفاق ناگوار سبب شد تا براساس حس نوع‌دوستی و برادری ما با کمک موسسات و تشکل‌های خارجی استان کمک‌های قابل‌توجهی را با توجه به نیاز اعلام شده توسط استان‌های سیل‌زده بود، تهیه‌ کنیم و به این مناطق بفرستیم. 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی ادامه داد: بخش‌قابل توجهی از این اقلام که از سوی تشکل‌ها و موسسات کشورهای ‌خارجی مقیم استان جمع‌آوری شده، همچنین، بخش دیگری از این کمک‌ها از سوی اداره کل امور اتباع خراسان رضوی تهیه شده است.

وی اظهار کرد: این اقلام شامل انواع ارزاق خوراکی، البسه، پتو، چادر، مواد شوینده و بهداشتی و ملزومات مورد نیاز سیل‌زدگان است، ما امروز به سرعت پس‌ از بارگیری این محموله‌ها را به مناطق سیل‌زده کشور و  طی ۴ کامیون از طریق وزارت امور‌ خارجه و کنسول‌گری افغانستان به این کشور ارسال می‌کنیم. 

قاسمی در خصوص مبلغ هزینه شده برای تهیه این اقلام بیان کرد: حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هزینه  برای تهیه این اقلام برآورد شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی تاکید کرد: ما آمادگی این را داریم که اگر بازهم تشکل‌ها اقلام و محموله‌های کمکی دیگری را تهیه کردند مجدد این کمک‌ها را سازماندهی کنیم، با هزینه خودمان به مناطق سیل‌زده ایران و افغانستان ارسال کنیم. 

سیل در افغانستان ۳۰ نفر کشته و ۱۰ مفقودالاثر برجای گذاشته است

رئیس امور مهاجرین در کنسول‌گری جمهوری اسلامی افغانستان نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه متاسفانه سیل در افغانستان به‌خصوص در استان‌های مجاور با مرز ایران مانند هرات و نیمروز خسارات و تلفات بسیاری برجای گذاشته است، گفت: سیل چند روز گذشته در این کشور متاسفانه سبب کشته شدن ۲۵ تا ۳۰ نفر و مفقودالاثر شدن ۸ تا ۱۰ نفر از هموطنان ما شده است. 

سید اسدالله حیدری در خصوص اقلام مورد نیاز مناطق سیل‌زده بیان کرد: سیل همه چیز را از بین برده و مردم این مناطق همه‌ موارد نیاز دارند، اما از جمله اقلامی که به شدت مورد نیاز است، می‌توان به مواد خوراکی، پوشاک، چادر، پتو، مواد‌ شوینده و بهداشتی اشاره کرد. 

وی در مورد کمک‌های اهدایی از سوی جمهوری اسلامی ایران به مردم سیل‌زده این کشور یادآور شد: این کمک‌ها کار نیک و خداپسندانه‌ای است که با همکاری موسسات خیریه مهاجرینی که در مشهد حاضر هستند و بخشی از آن نیز از طرف اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی تهیه شده است.

رئیس امور مهاجرین در کنسول‌گری جمهوری اسلامی افغانستان اضافه کرد: امیدواریم این پیوند دوستی ناگسستنی بین ملت ایران و افغانستان ادامه پیدا کند، ما به نمایندگی از دولت و ملت افغانستان از مردم و دولت ایران برای این کمک‌رسانی‌ها سپاسگزار هستیم. 

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: