امام جمعه مشهدمقدس گفت: دشمنان ما در گام دوم انقلاب برای ما فکرهای دیگری دارند؛ ۴۰ سال نقشه آنها خاکستر شد و معلوم می‌شود که دشمنان برای چهل ساله دوم نقشه‌های دیگری برای عداوت و دشمنی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در تجمع طلاب و حوزویان خراسان در حمایت از سپاه پاسداران که در مدرسه علمیه نواب برگزار شد اظهار داشت: استکبار جهانی در طول 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی دست به انواع توطئه‌ها زده و ملت بصیر و شجاع ایران تمامی این توطئه‌ها را خنثی کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: محور این اقتدار در تمامی این 40 سال، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است که تمامی توطئه‌ها را نقش بر آب کرده است.

امام جمعه مشهدمقدس بیان کرد: نکته‌ای که در آیه 18 سوره شریفه ابراهیم قرائت شد وجود دارد و برای ما قابل تامل است تشبیه خدا نسبت به اعمال، توطئه، فتنه‌ها و حرکت‌های بی‌نتیجه کفار دارد؛ مفسرین این آیه را به حبط عمل و عبث بودن اعمال کفار و از تشبیه این اعمال با خاکستر یاد کرده و تفسیر کرده‌اند؛ خاکستر معلول و مولود آتش است و خداوند اعمال کفار را تشبیه به خاکستر می‌کند آتش توطئه دشمنان که هم خاموش شده و هم به خاکستر تبدیل شد و نتیجه بی‌اثر اعمال آن‌ها خاکستری است که به هیچ وجه دارای خواص آتش نیست.

علم‌الهدی ادامه داد: کفار در فتنه‌ها و توطئه‌های خود در خط آتش‌افروزی هستند تا با آن آتش نهاد و موجودیت مردمی را از بین ببرند در قالب فتنه و توطئه هویت اصلی و فرهنگی یک ملتی را به کلی نابود کنند اما این آتش نه تنها خاموش می‌شود بلکه به خاکستر تبدیل می‌شود آن هم خاکستری که در مقابل یک تندباد شدید در روز طوفانی قرار گرفته است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: دقیقا ما اگر بخواهیم در تمام توطئه‌ها و جنایات استکبار جهانی و آمریکا در چهل سال گذشته که مجموع آتش‌افروزی‌ها و توطئه‌ها و فتنه‌های استکبار جهانی در تقابل با یک قدرت فوق‌العاده مردمی و شجاعانه و مجاهدانه ملت وابسته به دین و اسلام دقیقا مثل تقابل ذرات خورد آتش خاکستر شده در برابر تندباد در یک روز طوفانی بوده است.

وی افزود: برخورد مردم مجاهد و انقلابی در برابر خاکسترهای به جا مانده توطئه‌ها و جنایت‌های آمریکا و استکبار جهانی نشان داده‌اند دقیقا مثل یک تند باد طوفانی در برابر خاکستری بوده است که در تقابل آنها با یک تندباد هیچ اثری از خاکستر باقی نمانده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: عامل تمام این برخوردها و محور اقتداری که در همه این برخوردهای چهل ساله که به تعبیر قرآن مثل برخورد تند باد در برابر خاکستر بوده در طول این چهل سال نهاد مقدس سپاه پاسداران بوده به عنوان محور اقتدار این نظام و انقلاب بوده است.

علم‌الهدی گفت: امام بزرگوار در روزهای اول شروع جنگ تحمیلی دو جمله بیان کردند که ارزش و عظمت و نقش‌آفرینی امروز سپاه را مبیّن می‌کند؛ حضرت امام(ره) که همه رهنمودهایشان پیامبرگونه بوده است می‌فرمایند که «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» این یک شعار نیست بلکه در واقع تضمین کننده یک هویت و ارزش برای این نهاد مقدس است که اگر باید قدردان زحمات این نهاد باشیم؛ اگر سپاه نبود سفره انقلاب جمع شده بود. 

امام جمعه مشهد افزود: ایشان در جمله دوم خود در یک موقعیتی در وضعیت جنگی که با فداکاری‌ها و عملیات خالصانه نهاد نیرومندانه سپاه همراه بود فرمودند که «ای کاش من هم یک پاسدار بودم» این جمله امامی است که مرجع تقلید است و مکتبش قهرمان‌پرور بوده؛ در عین حال آرزو می‌کند که پاسدار می‌بوده ارزش یک پاسدار اینجا معین می‌شود.

علم‌الهدی ادامه داد: آمریکا با این جسارت خود یا دارای یک هدف خاص سیاسی بوده که با این عنوان در درون جامعه یک اختلاف و اختلالی ایجاد کند تا بین مردم و سپاه جدایی بیندازد و یا آمریکا بنای یک برخورد عملیاتی با سپاه را دارد که اگر دومی باشد مصداق آیه شریفه است که می‌فرماید این اقدام عاملی است برای از بین بردن خودش و در واقع گور خود را کنده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: موقعیت مقتدرانه سپاه در داخل کشور یک موقعیت تثبیت شده برای مردم و دنیا است اما محبوبیت عظیم این نهاد مقدس در دل ملت و در اندیشه انسان‌های این کشور واقعیتی بود که پوشیده و برملا نبود؛ این حرکت دشمن در اهانت به این نهاد مقدس در حکم یک مانور ملی در داخل کشور برای سپاه بدل شد که مردم کشور، دنیا و خود آمریکا و سردمدارانش بدانند مسئله سپاه مسئله یک کشور است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه سپاه یعنی همه ملت و مردم افزود: هر جریانی که برایمان پیش می‌آید فکر می‌کنیم یک مسئله دردآور است اما وقتی به نتایج آن واقف و روبرو می‌شویم می‌فهمیم که ذات مقدس پرودگار در دل آن حادثه، نعمتی بر ما ارزانی داشته؛ مسئله سیل یک حادثه ناگوار و خانمان برانداز برای قشر عظیمی از هم وطنان عزیز ما و خانواده‌ها بود اما آن موضوعی که در حاشیه این حادثه نمایان شد منظره‌های با عظمت و واقعیت همبستگی، انسجام و اتحاد ملی مردم عزیز ایران از پیر تا خرد و جوان بود.

علم‌الهدی عنوان کرد: امروز سیل به کشور می‌آید، همه مردم در دست به دست هم در مقابله با آن بر می‌آیند مثل واقعیتی که در اهواز شاهد آن بودیم؛ این موضوع به دشمنان ما نشان داد که اگر بخواهند در قالب توطئه و فتنه ورود کنند ماهیت اصلی مردم ما این است و تنها با یک نیروی نظامی روبه‌رو نیستند و همه مردم در این کشور سپاهی هستند؛ اگر قرار بشود یک اقدام علیه کشور صورت بگیرد این واقعیتی بود که ما به دنیا نشان دادیم و نعمت الهی بود که باید قدر این نعمت را بدانیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما در گام دوم انقلاب برای ما فکرهای دیگری دارند؛ 40 سال نقشه آنها خاکستر شد و معلوم می‌شود که دشمنان برای چهل ساله دوم نقشه‌های دیگری برای عداوت و دشمنی دارند؛ او از دشمنی خود دست برنمی‌دارد چرا که اصل وجود خود را در خطر می‌بیند پس از دشمنی خود دست بر نمی‌دارد.

 

 

 

منبع:تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: