قیمت برنج و شکر نسبت به سال گذشته در مشهد با سیری نزولی روبه رو شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی باخرد معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: کاهش قیمت شکر از نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته شروع شد این در حالی بود که به طور معمول باید تا پایان سال قیمت این کالا افزایش یابد.

وی افزود: علت کاهش قیمت شکر تصمیم صحیح کمیسیون تنظیم بازار استان مبنی بر توزیع ذخیره استراتژیک شکر در بازار بود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: دلیل اصلی افزایش قیمت شکر در سال گذشته توزیع نامناسب و نامتوازن آن در بازار بود و به طور کل ماهانه، بازار استان به ١۵ تا ٢٠ هزار تن شکر نیاز دارد که در نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته حدود ١۵ هزار تن شکر در بازار توزیع شد و از همین روی شاهد کاهش قیمت این محصول در بازار بودیم.

باخرد افزود: اکنون نیز شاهد روند افزایشی در قیمت شکر هستیم و در چند روز آینده با همکاری اداره غله ١۵ هزار تن شکر را با قیمت تنظیم بازار در استان توزیع خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: بیشترین برنج مصرفی در استان از نوع پاکستانی است به همین دلیل همیشه قیمت برنج پاکستانی در خراسان رضوی نسبت به سایر استان بیشتر است. با این حال با هماهنگی‌هایی که میان سازمان صنعت و تجارت این بازار صورت گرفت حجم عرضه این برنج در استان افزایش یافت و در نتیجه شاهد کاهش و بعد از آن تثبیت قیمت این برنج در بازار بودیم.

 

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: