عصر دیروز پنجمین گروه طلاب قرارگاه تبلیغ جهادی مشهد برای انجام امور عمرانی، تاسیساتی، فرهنگی و خدماتی با شعار «گلستان را گلستان کنیم» راهی گلستان شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، شیخ محسن سروی گفت: عصر دیروز چهار گروه، شامل ۸۰ نفر از طلاب با شعار «گلستان را گلستان کنیم» برای امداد رسانی و کمک به مردم سیل زده استان گلستان از محل سازمان تبلیغات اسلامی اعزام شدند.

نماینده قرارگاه تبلیغ جهادی طلاب خراسان با بیان اینکه این پنجمین گروه از قرارگاه تبلیغ طلاب خراسان است که به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود، اظهار کرد: در مراسمی که دیروز برای اعزام طلاب برگزار شد، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مسؤول امور مساجد استان، معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه خراسان و جمعی از سرگروه‌های تبلیغی خراسان رضوی حضور داشتند.

وی در تشریح اقداماتی که توسط این گروه در مناطق سیل‌زده انجام می‌شود؛ بیان کرد: انجام پروژه‌های عمرانی و تاسیساتی مانند لوله‌کشی آب و گاز ، مقاوم سازی آب‌بندها و راه‌ها، تخلیه گل و لای از منازل، و نیز کارهای تبلیغی با محوریت برگزاری جشن‌های نیمه شعبان، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی صلواتی، برگزاری جُنگ های شادی، تشکیل حلقه‌های بصیرتی فرهنگی و سیاسی و نیز ارائه خدمات روانشناسی و مددکاری به هموطنان سیل‌زده در استان گلستان از اهداف این سفر است.

نماینده قرارگاه تبلیغ جهادی طلاب خراسان با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف این گروه انجام کارهای خدماتی است؛ ادامه داد: طلاب به مناسبت نیمه شعبان پخت ۱۵ هزار پرس غذا و توزیع بین سیل زدگان و اهدای ۲۰ هزار قرص نان در ایام میلاد امام زمان (عج) و خرید و اهدای اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال، را نیز انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طلاب اعزامی برای انجام کارهای تاسیساتی آموزش مهارتی گذرانده اند یا خیر، گفت: تیم تاسیساتی و عمرانی ما همان تیمی هستند که پیش از این نیز در ساخت صحن حضرت زهرا(س) در حرم امیرالمومنین(ع) هم مشارکت فعال و عملیاتی داشته اند و مهارت کافی در این زمینه دارند.

سروی در پایان اضافه کرد: ده نفر از کارکنان شرکت اتوبوسرانی مشهد نیز در این سفر جهادی ما را همراهی می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: