سعید قاسمی از فعالان فرهنگی گفت: حداقلی‌ترین کار آوینی، آگاه کردن و بیمه کردن بخشی از جامعه نسبت به وجود تفکر لیبرالیسم در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار سعید قاسمی شب گذشته در همایش «آغازی بر یک پایان» که به مناسبت سالروز شهادت شهید آوینی در سالن همایش‌های تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بیش از 20 سال است که از شهادت سید مرتضی آوینی می‌گذرد اما این خون هنوز جوشان است.

وی افزود: تفکرات آوینی بیش از خود او مهم است و ما باید زندگی خود را با این تفکرات بسنجیم.

قاسمی عنوان کرد: بررسی زندگی آوینی ما را می تواند هدایت کند تا چگونه از منجلابی که در آن دست و پا میزنیم و فشارهای رسانه‌ای خارج شویم و بر تفکرات عاشورایی امام حسین(ع) و زینب (س) و استمرار این نهضت پا فشاری کنیم.

وی با بیان اینکه علی‌رغم ریزش‌ها در فتنه‌ها مردم و نسل جدید بر تفکر آوینی پا فشاری دارند، عنوان کرد: چالش اصلی امروز، چالش با لیبرالیسم، چهره‌های ترسو، غربگرا و غرب پرورده و از آن سو چهره‌های والایی که دوست دارند مدل تفکر حضرت روح‌الله را که یک دهه برای ما راهبرد و مانیفیست نوشته و سه دهه بعد از او دست خلف صالحش افتاده و تا اینجا هدایت کرده، است.

این فعال فرهنگی تأکید کرد: بنا به دلایلی ریشه دواندن جریان کثیف لیبرالیسم و غرب‌باور در تمامی شئونات زندگی ما رسوخ کرده و رهایی از این منجلاب پیش از هرچیز دیگری نیازمند مطالعه است.

وی ادامه داد: از نظر آوینی حدیث انقلاب حدیث  عبوراز نفسانیت است و در مسیر انقلاب باید منیت‌ها را کنار گذاشت و بر همین اساس مشاهده می‌کنیم که در 70 قسمت از روایت فتح یک سکانس یا فریم اسمی از مرتضی نیست.

قاسمی اضافه کرد: در شرایطی که آوینی می توانست یک تک تیرانداز و یا آرپی جی زن خوب باشد اما فهمید که زمانی مثل امروز می رسد که جامعه برای یک فریم فیلم از دفاع مقدس تشنه می‌ماند و بر همین اساس دست به دوربین برد.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: بعد از جنگ نیز آوینی مقالاتی داشت اما با واکنش تند لیبرالیسم کثیف رسانه‌ای که تا همین امروز نیز بر بیش از 90 درصد فضای رسانه‌ای کشور سیطره دارد روبرو شد.

وی با بیان اینکه جریان لیبرال در کشور هنوز وجود دارد و فعال است، سند 2030 را بخشی از فعالیت‌های این جریان برشمرد و اظهار کرد: سند 2030 علی‌رغم تأکید مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش در جریان است و این یعنی جریان کثیف و خائن لیبرالیسم نه تنها به دنبال بتن کردن فردو و اراک است بلکه مهمتر از آن با تفکر مردم کار دارد.

قاسمی خاطرنشان کرد: تمام حرکت آوینی در طول حیات، برای خدا بود تا جایی که حتی میز خود را نیز به سوی قبله میگذاشت.

وی گفت: اصل مبارزه و حرف آوینی، مبارزه با جریان لیبرالیسم بود و امروز وظیفه ما مبارزه با همین جریان انحرافیست که آوینی‌ها سالیان پیش علم مبارزه با آن را برداشتند.

وی  در پایان با بیان اینکه تا وقتی تفکر لیبرالیسم در دستگاه‌های کشور در جریان است اوضاع کشور همین است، گفت: حداقلی‌ترین کار آوینی، آگاه کردن و بیمه کردن بخشی از جامعه نسبت به وجود تفکر لیبرالیسم در کشور است.

 

 

                                      به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: