عضو شورای شهر مشهد گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز و شرایط اقتصادی، ناچار به افزایش بهای خدمات اتوبوسرانی در مشهد بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مجتبی بهاروند اظهار داشت: با توجه به مخالفت اعضای شورای شهر با پیشنهاد شهرداری مبنی افزایش 250 تومانی بهای خدمات اتوبوسرانی در سال 98، شرایط اقتصادی مردم را درک می‌کنیم اما با توجه به تورم و نرخ ارز ناچار شدیم این بها را 150 تومان افزایش دهیم.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با اشاره به مخالفت اعضا مبنی بر افزایش 250 تومانی بلیت اتوبوس در مشهد گفت: علاوه‌ بر این، در سال گذشته با توجه به افزایش نرخ ارز، لوازم یدکی اتوبوس و مینی‌بوس با جهش بی‌سابقه‌ای روبرو شد به نحوی که برخی از آنها تا 400 درصد افزایش قیمت داشتند.

بهاروند خاطرنشان کرد: در همین راستا، شهرداری در اواخر سال گذشته لایحه پیشنهادی افزایش بهای خدمات اتوبوسرانی و قطارشهری را به شورای شهر ارائه کرد. شهرداری مشهد پیشنهاد افزایش 250 تومانی بهای خدمات اتوبوسرانی در سال 98 را به شورای شهر ارائه کرده بود، اعضای شورا با توجه به شرایط دشوار اقتصادی حاکم، با افزایش 150 تومان موافقت کردند تا فشاری به شهروندان وارد نشود.

وی بیان کرد: قیمت تمام شده برای هر سفر با اتوبوس، حدود 2500 تومان است که شهروندان مشهدی 25 تا 30 درصد این مبلغ را پرداخت می‌کنند.

 

 

به نقل از تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: