یک منبع آگاه گفت:کمبود نیروی انسانی برای امداد رسانی در شهرستان کلات به شدت احساس می شود و با توجه به شرایط رقم خورده بعد از سیلاب در منطقه، نیاز است که گروه های بیشتری از امداد رسانان برای یاری هموطنان در این منطقه حضور پیدا کنند.

یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس با اشاره به آخرین جزئیات سیلاب در شهرستان کلات، گفت: هم اکنون منازل بسیاری در شهرستان کلات دچار آبگرفتگی شدید شده است، همچنین نزدیک به 50 واحد تجاری در این شهرستان به زیر آب رفته است، از طرفی تنها چاپخانه شهرستان کلات به همراه ادوات و سیستم های آن دچار آبگرفتگی شده است.

وی ادامه داد: طبق مشاهدات شدت سیل در این شهرستان خسارت های بسیاری را به جای گذاشته است، گفتنی است مسجد جامع تاریخی شهرستان کلات با توجه به حجم سیل روز گذشته هم اکنون دچار آبگرفتگی شدیدی شده است و صحن آن به زیر آب رفته است.

این منبع آگاه تصریح کرد: با توجه به حجم بارش ها و سیلاب روز گذشته، معابر و منازل شهرستان کلات گل آلود بوده و همین امر تردد را بسیار سخت کرده است و با توجه به پیش بینی های هواشناسی استان و کلات بارندگی در پیش روی این شهرستان نزدیک به 65 تا 70 میلی متر پیش بینی شده که به واسطه خسارات به جای مانده بعد از سیلاب در کلات، مواجهه با این بارندگی بسیار سخت خواهد بود.

وی تاکید کرد: گل و لای موجود در معابر و منازل شهرستان کلات باعث شده است که روند تخلیه آب و فروکش کردن آن بسیار سخت شود، هم اکنون عمده ترین موارد مورد نیاز در کلات استقرار تانکرهای لجن کش برای تخلیه اب و گل و لای است، از طرفی تنها 6 یا 7 یدک کش در سطح شهرستان در حال فعالیت بوده که آن ها هم توسط هلال احمر استقرار پیدا کرده است.

وی خواستار شد: کمبود نیروی انسانی برای امداد رسانی در شهرستان کلات به شدت احساس می شود و با توجه به شرایط رقم خورده بعد از سیلاب در منطقه، نیاز است که گروه های بیشتری از امداد رسانان برای یاری هموطنان در این منطقه حضور پیدا کنند.

گفتنی است، طبق اعلام فرماندار شهرستان کلات،با توجه به پیش بینی بارش های شدید از عصر امروز 25 فروردین ماه به منظور پیشگیری از بروز مخاطرات انسانی دستور تخلیه 150 منزل مسکونی در محدوده 'دره خشت' شهر کلات صادر شد است.

لازم به ذکر است،بر اساس اخطار اداره کل هواشناسی خراسان رضوی شدت بارشها طی امروز و فردا 25 و 26 فروردین ماه در این استان افزایش یافته که منجر به بروز روان آب، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در بیشتر مناطق خراسان رضوی می شود.

b24f4c433f-5cb2f9e17a1ed883848be7f7

6c7f690a6b-5cb2f9e17a1ed87d848be668

5f789669b9-5cb2f9e07a1ed8cfea8b4db6

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: