عضو شورای شهر مشهدمقدس گفت: متاسفانه حدود ۷۰ واحد مسکونی به صورت غیرمجاز در داخل کال اسماعیل‌آباد ساخته شده که شهرداری تذکرات لازم را داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، اعضای کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد ظهر امروز از کال‌های اسماعیل‌آباد، خیام، چهل‌بازه، زرکش، کشف و مسیل‌های واقع در منطقه دو شهرداری بازدید کردند.

محمد حاجیان شهری، رئیس کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید اظهار داشت: خوشبختانه با وجود اینکه آب با دبی زیاد در بستر این کال‌ها در جریان است ولی وضعیت عادی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران شهرداری در سطح شهر بسیار خوب عمل کرده و علاوه‌ بر آن، آب و فاضلاب نیز در بخش‌هایی وظایف خود را به شکل مناسبی انجام داده گفت: مدیریت شهری مشهد براساس وظایف خود، نسبت به بازگشایی مسیل‌ها و رفع سدمعبر اقدام کرده تا مانع از خسارت‌های احتمالی شود.

عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: براساس گزارش‌های دریافتی، حدود 30 کیلومتر کال در منطقه 2 شهرداری واقع شده که 10.4 کیلومتر داخل محدوده و 20 کیلومتر نیز خارج از محدوده است.

حاجیان شهری افزود: 25 درصد از مجموع 10 کیلومتر کال موجود در داخل محدوده، نیازمند ایجاد دیواره و مقاوم‌سازی است که با پیش‌بینی بودجه 7 میلیاردی برای این موضوع، اقدامات خوبی انجام خواهد شد تا بدین‌ ترتیب مانع از طغیان آب و ریزش جداره‌ها شویم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: متاسفانه حدود 70 واحد مسکونی به صورت غیرمجاز در داخل کال اسماعیل‌آباد ساخته شده که شهرداری تذکرات لازم را داده و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های قضایی و اجرایی این مسیل‌ها باز شوند تا با خسارت جانی روبرو نباشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: