مدیر پژوهشکده یقین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی طلیعه تمدن نوین اسلامی است، گفت: برای اینکه بخواهیم جامعه‌ای در تراز اسلامی داشته باشیم باید جوانان و دانشگاه‌ها از علوم و تربیت غربی فاصله بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حسن عباسی شامگاه یک‌شنبه به مناسبت سالروز شهادت صیاد شیرازی در مسجد الزهرا اظهار کرد: دشمن سپاه را به‌عنوان گروه تروریستی اعلام کرد که این موضوع میخ محکمی بر مذاکره با آمریکا بود.

این کارشناس مسائل سیاسی به محکومیت تروریستی اعلام شدن سپاه توسط آمریکایی‌ها تأکید کرد و افزود: نیروهای آمریکایی نیز در هر جای دنیا که باشند از افغانستان، ترکیه و عراق  تروریست‌اند و باید با آن‌ها برخورد شود و این حادثه تبدیل به یک نعمت شده که این نعمت موجب وفاق ملی می‌شود.

وی به مشکلات کشورهای به‌اصطلاح متمدن اروپایی اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از کشورهای اروپایی هم‌جنس‌گرایی را قانون کرده‌اند و آن را تمدن نامیده‌اند، بنابراین جوانان ما باید بدانند چیزی که این را مباحث را در اروپا تثبیت کرده علوم اجتماعی غیرانسانی است، همین‌که بعضی در مجلس می‌گویند برخی از معاهدات را قبول کنیم در آینده هم‌جنس‌گرایی را می‌خواهند قبول کنند.

مدیر پژوهشکده یقین، ترامپ را انسان آرمانی که از توحش به تأهل و تمدن رسیده دانست و ابراز کرد: ترامپ نماد غرب است، فردی دروغ‌گو که نماد تمدن شده، اما نظر اسلام این‌گونه نیست، اسلام انسان را به کمال می‌رساند و با انسان مانند حیوان برخورد نمی‌کند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: انسان شدت حیات دارد، جوان قوت زنده‌بودن را باید زیاد کند که به نور خورشید برود، جسم همان جسم است اما قوت حیات از خورشید بالاتر است که باعث کمال انسان می‌شود.

وی به انتقاد از صداوسیما در نحوه الگوسازی برای جوانان پرداخت و اذعان کرد: برخی مدیران رسمی مسی پرور هستند اما زمانی که شهید حججی شهید شد خدا بود قلب‌ها را به سمت او چرخاند اما دل برخی عوام‌الناس به سمت این می‌رود یک عکس با شبیه مسی بگیرد، در مملکت حقیقت و شهید هنوز جاهلان وجود دارند که می‌خواهند با شبیه مسی عکس بگیرند.

عباسی افزود:  اگر بخواهیم جامعه‌ای در تراز اسلامی داشته باشیم باید علوم و تربیت غربی را از جوان و دانشگاه‌ها بگیریم و او را به شهدا برسانیم، اگر رهبر انقلاب معتقد هستند تمدن نوین اسلامی رخ می‌دهد دلیلش این است که انقلاب قبلاً تکرار نشده بود.

مدیر پژوهشکده یقین به ویژگی‌های برتر انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: هیچ‌کدام از ائمه و انبیا در طول تاریخ این تعداد یار همراه نداشته از زمان آدم تا سال 57  تعداد کمی رستگار شده‌اند و از 57 تا الآن به‌اندازه کل تاریخ انسان رستگار داشته‌ایم که نشان‌دهنده آن تعداد شهیدان است.

وی انقلاب اسلامی را طلیعه تمدن اسلامی دانست و یادآور شد: انقلاب اسلامی جان‌های جوانان را تازه کرده و بعضی را به انتهای زندگی نمی‌رساند چراکه شهید می‌شوند و در محضر خداوند روزی می‌خورند.

عباسی با اشاره به اینکه مقام مسئولی که از اروپا دکترای ملحدانه می‌گیرد شیطان انسی است و نمی‌تواند بفهمد شهید به چه جایگاهی می‌رسد،  تأکید کرد: اگر قاسم سلیمانی‌ها موفق‌اند فارغ‌التحصیل علوم انسانی غربی نیستند چراکه مبنای علوم انسانی غیرتوحیدی است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: