مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: تمامی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران خراسان رضوی در وضعیت «آماده‌باش» هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت شایانفر با اشاره به آماده‌باش دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران برای جلوگیری از خسارت‌های ناشی از وقوع سیل اظهار داشت: در ساعات گذشته بارش‌های بسیار خوبی در شهرستان‌های خراسان رضوی به ثبت رسیده است. 

وی افزود: براساس اطلاعات ایستگاه‌های هواشناسی، بیشترین حجم بارش در شهر مشهد با 12 میلیمتر و سپس در شهرهای نیشابور با 10 میلیمتر و گلمکان با 9 میلیمتر به ثبت رسیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه عصر روز گذشته شرایط ویژه‌ای در اثر فعالیت سامانه بارشی بر روی استان ایجاد نشده است، تصریح کرد: در شهرستان کلات شاهد وقوع سیل بودیم که در نتیجه آن، 15 خانوار اسکان اضطراری داده شدند.

وی ادامه داد: بر اثر بارش‌های رگباری و وقوع سیل، 14 راه روستایی در سطح خراسان رضوی مسدود شده است که تلاش برای بازگشایی این مسیرها همچنان ادامه دارد و به زودی اقدامات اجرایی به نتیجه خواهد رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با اعمال مدیریت پیشگیرانه، آماده باش دستگاه های اجرایی، اعمال محدودیت تردد در برخی محورها و استقرار تجهیزات و ماشین آلات در نقاط بحران خیز، شرایط به خوبی مدیریت شد و درحال حاضر برق هیچ شهر یا روستایی قطع نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: