مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: تا کنون هشت میلیارد و 430 میلیون ریال کمک نقدی از صندوقهای حمایتهای بشردوستانه هلال احمر در استان برای کمک به سیل‌زدگان جمع‌آوری شده که 60 درصد این رقم را مردم مشهد پرداخته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید مجتبی احمدی روز دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: 150 پایگاه جمع‌آوری کمکهای مردمی هلال احمر خراسان رضوی نیز برای مناطق سیل زده همچنان فعال است.

وی اضافه کرد: تا کنون 10 محموله کمک مردمی به استان گلستان،11 محموله به لرستان و یک محموله کمک مردمی به استان خوزستان از طرف هلال احمر استان خراسان رضوی ارسال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: تیمهای جمعیت هلال احمر استان در استان گلستان هم مستقر هستند و کمکهای لازم را به مردم این مناطق ارائه می دهند.

احمدی افزود: برای رسیدن به جامعه تاب آور در زمان بلایا می توان از ظرفیت های دستگاههای مختلف به ویژه شهرداریها استفاده کرد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیتهای اطلاعاتی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد برای هماهنگی بین بخشی در زمان بلایای طبیعی ضروری است همچنین می توان پروژه های مشترکی برای تحقق این مهم اجرایی و در راستای گسترش آموزشهای همگانی نیز از این ظرفیت استفاده کرد.

در این جلسه محمد رضا کلائی شهردار و محمد رضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد به صورت افتخاری به عضویت جمعیت داوطلبان هلال احمر خراسان رضوی درآمدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: