رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز از نوار شرقی خراسان رضوی خارج می‌شود، گفت: از فردا تا ظهر پنج‌شنبه روند افزایشی دما را در استان شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قائنی‌پور اظهار داشت: سامانه بارشی که از عصر شنبه با ورود از غرب و جنوب غرب خراسان رضوی کل استان را تحت تاثیر قرار داد، عصر امروز از نوار شرقی و شهرهای سرخس و تایباد از استان خارج و بارندگی‌ها قطع یا به شکل خیلی خفیف و پراکنده و بیشتر در نواحی کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: با خروج سامانه مذکور و پایداری شرایط جوی، از فردا تا ظهر پنج‌شنبه روند افزایشی دما را در استان شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: از عصر چهارشنبه در بخش‌های شمالی و شمال غربی خراسان رضوی و در روزهای پنجشنبه و جمعه در بیشتر نقاط استان به شکل رگبار و رعد و برق بارندگی پیش‌بینی می‌شود که در نواحی مستعد بارش‌ها احتمالا به شکل تگرگ است.

قائنی‌پور اظهار کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه سرعت وزش باد در خراسان رضوی گاهی شدید و در بخش‌هایی از استان با گرد و خاک همراه است.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی درباره میزان بارندگی ۲۱ ساعت گذشته استان هم گفت: گزارش ایستگاه‌های مختلف خراسان رضوی نشان می‌دهد، سرخس با ۳۷.۶ میلیمتر بیشترین و تربت حیدریه و گلمکان هر یک با ۱.۱ میلی‌متر کمترین میزان بارندگی را در ۲۱ ساعت گذشته داشته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین برای ایستگاه‌های قوچان  ۱.۸ میلی‌متر، سبزوار ۳ میلی‌متر، مشهد (فرودگاه) ۱۰.۱ میلی‌متر، نیشابور ۷.۷ میلی‌متر، کاشمر ۶.۴ میلی‌متر، گناباد ۷.۹ میلی‌متر، تربت جام۸.۲ میلی‌متر، درگز ۳.۸ میلی‌متر، فریمان ۹.۳ میلی‌متر، خواف ۵.۴ میلی‌متر، جغتای ۲.۷ میلی‌متر، بردسکن ۱۷.۸ میلی‌متر، بجستان ۷.۸ میلی‌متر و کلات ۴.۹ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: