مدیرکل سازمان انتقال خون استان گفت: وضعیت ما هر روز بدتر از قبل می‌شود، به طوریکه حقوق اسفند و عیدی برخی کارکنان هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید حمیدرضا اسلامی مدیر کل سازمان انتقال خون خراسان رضوی گفت: مسئله دیگر اینکه به هریک از اهداکنندگان پیش از خونگیری، کیک و آبمیوه داده می‌شد و این یک پذیرایی کلان نبود و صرفا برای این بود که در هنگام اهدا، داوطلبان دچار مشکل جسمی نشوند، اما درحال حاضر وضع مالی سازمان به‌حدی بد شده است که فقط آبمیوه آن‌هم به برخی مراجعان و با نظر پزشک داده می‌شود.

وی افزود: کمبود‌هایی که مراجعان بیان می‌کنند، پذیرفتنی است، اما باید تأکید کنیم در شرایط فعلی نه تنها این کمبود‌ها رفع‌شدنی نیست، بلکه حتی احتمال تعطیل شدن برخی پایگاه‌های سطح شهر هم وجود دارد.

مدیر کل سازمان انتقال خون خراسان رضوی گفت: حتی هزینه‌های جاری مانند قبوض آب، برق، گاز پایگاه‌های انتقال خون پرداخت نشده و هنوز هم امکان پرداخت فراهم نیست، این درحالی است که خراسان رضوی، سومین تولید کننده خون در کشور بعد از تهران و فارس است، اما در تولید پلاسما، دومین تولید کننده کشور بعد از تهران هستیم.

 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: