مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدی رضوی گفت: بخشی از امکانات لجستیکی آستان به خوزستان منتقل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید وحید موسویان مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدی رضوی در بازدید از ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان خوزستان با اشاره به فعال‌سازی دفاتر آستان قدس از ابتدای آغاز سیل گفت: از تمامی توان و ظرفیت آستان برای خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد رسیدگی به مردم سیل‌زده تصریح کرد: معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس و بنیاد کرامت رضوی به ترتیب نقش پیگیرکننده هماهنگ کننده میدانی جغرافیای مناطق سیل‌زده را برعهده دارد.

مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدی رضوی با اشاره به استقرار بنیاد کرامت رضوی در استان‌های خوزستان، گلستان و لرستان گفت: گروه‌های خادمیان رضوی آستان قدس به مسأله رسیدگی به سیل‌زدگان ورود پیدا کردند و براساس تخصص به ارائه خدمات می‌پردازند.

موسویان با اشاره به انتقال بخشی از امکانات لجستیکی آستان قدس رضوی به استان خوزستان ادامه داد: بسته‌های بهداشتی و دارویی نیز به‌زودی بسته‌بندی و به مناطق ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از امکانات لجستیکی آستان به خوزستان منتقل شده است، اظهار داشت: در حال تهیه بسته‌های بهداشتی و دارویی هستیم ضمن اینکه بخش بهداشت و سلامت آستان رضوی در زمینه اعزام پزشکان و ویزیت بیماران و واحد‌های فنی و عمرانی فعالیت دارد.

مدیر مرکز امور استان‌های آستان قدی رضوی با اشاره به اعطای ۵۰۰ رأس دام از نذورات آستان قدس رضوی برای سیل‌زدگان گفت: تولیت آستان دستور به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های آستان را داد‌ه اند و فاز دوم برآورد میدانی از خسارت و نیاز‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

موسویان افزود: با اشاره به فعالیت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در راستای تهیه و توزیع محصولات فرهنگی در کمپ‌ها برای میان مدت، گفت: بیش از ۱۰ گروه جهادی در مناطق سیل‌زده خوزستان به فعالیت جهادی می‌پردازند که از هزار نوجوان و جوان تشکیل شده‌اند.

وی اقدامات بلند مدت آستان قدس رضوی را در حوزه احداث منازل و تأمین لوازم مورد نیاز آن‌ها برشمرد و ادامه داد: دفاتر نمایندگی ۱۰ استان کشور معین خوزستان هستند تا علاوه بر جمع‌آوری اقلام موردنیاز نسبت به اعزام گروه‌های جهادی و نذورات مردمی اهتمام لازم را داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: