مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: سیل اخیر به تاسیسات آبرسانی 20 شهر در سطح این استان به میزان 130 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رضا یاقوتی نیا افزود: در پی بارندگیهای شدید فروردین ماه و وقوع شدن سیل در خراسان رضوی تاسیسات آبرسانی در شهرهای نیشابور، فیض آباد، کاشمر، کندر، خرو، گلمکان، بردسکن، انابد، شهرآباد، کلات، باخرز، بجستان، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام، نیل شهر، جغتای، گلبهار، طرقبه و زاوین آسیب دیده اند.

وی آسیبهای وارده را شامل خسارت به خطوط انتقال آب و شبکه های توزیع، خروج از مدار فعالیت چشمه ها و قناتها، خرابی چاهها و آبگرفتگی ایستگاههای پمپاژ ذکر و بیان کرد: در جریان سیل در شهرستان کلات یک دستگاه پمپ خودمکش شش اینچی برای تخلیه آب مسجد کبود گنبد آن شهربا همکاری شرکت آب و فاضلاب مشهد ارسال و بکارگرفته شد.

در پی بارندگیهای شدید اخیر و سیل ناشی از آن ظرف روزهای 24 تا 26 فروردین ماه جاری در خراسان رضوی آب 24 و جریان برق شش روستا قطع و 26 جاده روستایی بسته شد.

ماموریت شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی آبرسانی و اجرای شبکه فاضلاب در سطح 73 شهر این استان به جز کلانشهر مشهد است. یک میلیون و 800 هزار نفر در 73 سطح شهرستان این استان به جز مشهد زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب هستند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: