فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا گفت: ارتش و سپاه هیچ وقت دستان خود را از هم جدا نخواهند کرد و همچنان با قدرت و صلابت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پاسداری خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، امیر سرتیپ دوم ستاد رضا آذریان ظهر دیروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: روز ارتش و روز حماسه‌آفرینی نیروی زمینی قهرمان را به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، به  جانبازان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: اگر ارتش ایران در کنار مردم و گوش به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قرار نمی‌گرفت، انقلاب اسلامی با آن سرعت به پیروزی نمی‌رسید.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا تصریح کرد: امام پیامی را به ارتش ایران فرستادند و تاکید کردند که مگر نمی‌خواهید آزاد باشید و شما هم باید ارتش این حکومت اسلامی باشید.

آذریان با اشاره به اینکه ارتش در کنار مردم حرکات خوبی را رقم زدند، گفت: حضرت امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن، ماموریت دیگری را به ارتش دادند و آن هم ایستادن در مقابل گروه‌های ضد انقلاب بود و تثبیت امنیت کشور بعد از پیروزی انقلاب بود.

وی اضافه کرد: گروه‌های ضد انقلاب در نقاط مختلف ایران به دنبال این بودند که نظام جمهوری اسلامی ایران تثبیت نشود، ارتش ایران در مقابل ضد انقلاب در ترکمن صحرا، کردستان، کرمانشاه و خوزستان ایستادند و نگذاشتند که انقلاب با شرایطی خاصی در روزهای اول رو‌به‌رو شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا خاطرنشان کرد: در این بین کسانی بودند که شعار انحلال ارتش و کاهش نیروی انسانی را سر می‌دادند، ولی حضرت امام خمینی (ره) در 26 فروردین سال 1358 پیامی را برای مردم ایران و برای ارتش ایران فرستادند که امروز روز ارتش اعلام می‌شود و در این روز در شهرستان‌های بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیانبی خود را از مردم ایران اعلام نمایید.

آذریان ادامه داد: امام خمینی (ره) در ادامه پیام فرمودند که ملت ایران موظف است از ارتش اسلامی ایران استقبال کنند و احترام برادرانه داشته باشند و ارتش اسلامی ایران را به رسمیت بشناسند و پشتیبانی خود را از آن اعلام کنند، اکنون مخالفت با ارتش جایز نیست، ما و شما و ارتش برادرانه برای حفظ و امنیت کشورمان کوشش می‌کنیم.

وی افزود: امام فرمود؛ افراد خارج از ارتش حق ندارند در امر ارتش دخالت کنند و دخالت بی جا در داخل ارتش موجب ضعف آنان می‌شود و مخالف انقلاب اسلامی است،با این پیام امام (ره) ارتش در نظام جمهوری اسلامی ایران مجددا متولد می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا در ادامه خاطرنشان کرد: امروز ماموریت بعدی ارتش این است که در کنار مردم باشند و طرح‌هایی را دارند که در شرایط سخت مانند سیل و زلزله به کمک مردم بروند.

آذریان اضافه کرد: مردم ما امروز تجربه همکاری و همدلی سپاه و ارتش را در دفاع مقدس دیده‌اند و می‌دانند که این وحدت با دشمن چه می‌کند. امروز هم در کنار مردم هستند، اگر آمریکا همچنان حرف بزنند، کور خوانده است.

وی ادامه داد: ارتش و سپاه هیچ وقت دستان خود را از هم جدا نخواهند کرد و همچنان با قدرت و صلابت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پاسداری خواهند کرد.

 

 

منبع:تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: