عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: دولت در زمینه مسکن استراتژی واحد و جامعی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حمید بنایی اظهارداشت:  دولت در تولید مسکن، از برنامه ششم توسعه عقب افتاده است.

وی با بیان اینکه کشور به طور میانگین سالانه نیاز به 800 هزار واحد مسکن جدید دارد،  تصریح کرد: از طرفی وقوع سیلاب و خسارت های ایجاد شده در کشور  ممکن است برنامه ها و سیاست های وزارت راه و شهرسازی را تحت تأثیر قرار دهد و بر رونق تولید مسکن توسط دولت تاثیر گذار خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: از طرفی پروژه مسکن مهر نیز در بسیاری از شهرستان ها همچنان بلاتکلیف است و حتی نیمه کاره رها شدن برخی واحد های آنها و مشکلات بین پیمانکاران و مردم باعث سردرگمی  بسیاری از مالکان شده است.

بنایی ادامه داد: به دلیل افزایش نجومی قیمت ها ، اکنون خرید مسکن برای جوانان تبدیل به یک رویا شده است و قیمت ها به گونه ای افزایش پیدا کرده است که تسهیلات مسکن نیز  پاسخگو نمی باشد.

نماینده گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی  بیان داشت: بنیادمسکن نیز قرار بود هر ساله 200 هزار مسکن روستایی را در حوزه بهسازی، نوسازی و ترمیم مسکن در کشور مورد هدف خود قرار دهد که سال 96 تنها برای  80 هزار واحد تسهیلات پرداخت کرد و قول مساعد داده بودند  که سال 97 این عقب افتادگی را جبران کنند و به عبارتی 320 هزار واحد مسکونی روستایی را تحت پوشش تسهیلات خود قرار دهند که طبق گزارش آمارهای انجام شده این امر محقق نشده است.

بنایی با بیان اینکه دولت در زمینه مسکن استراتژی واحد و جامعی ندارد، اظهار داشت: از طرفی افزایش اجاره بها مسکن به گونه ای بوده است که در حدود نیمی از حقوق افراد را که اغلب طبقه ضعیف و اسیب پذیر جامعه هستند را  می بلعد .

وی تصریح کرد: به هر حال قیمت مسکن در ماه های آینده به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و از طرفی هرگونه اتفاقی در حوزه ارز ممکن است بازار این حوزه را تحت تاثیر خودش قرار دهد.

 

 

به نقل از قدس آنلاین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: