مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از ارسال کمک‌های غیرنقدی دانش آموزان و فرهنگیان این استان به ارزش تقریبی 3 میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسم علی خدابنده گفت: کاروان کمک‌های غیرنقدی مدارس این استان امروز به مناطق سیل‌زده گلستان اعزام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد:به دلیل اتفاق ناگوار سیل در اقصی نقاط کشور، خراسان رضوی به عنوان استان معین استان گلستان شناخته شد و در همین راستا طی بازدیدی که از مناطق سیل‌زده داشتیم خسارات وارده و نیازهای موجود منطقه را بررسی کردیم.

وی با بیان اینکه روز چهارشنیه در کلیه مدارس خراسان رضوی برنامه‌ای با عنوان «زنگ مهربانی» اجرا و هر مدرسه به یک کانون مهربانی تبدیل شد، اظهار کرد: کمک‌های فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیای این استان جمع‌آوری شد و در کنار جمع‌آوری این کمک‌ها، دانش‌آموزان با حس نوع دوستی و کمک به دیگران در هنگام حوادث و بلایای طبیعی آشنا شدند که از لحاظ نهادینه‌سازی فرهنگ کمک به هم نوع بسیار حائز اهمیت است.

خدابنده بیان کرد: کمک‌های فوق شامل اقلام آموزشی و لوازم التحریر، البسه، لوازم خانگی، کتاب، پتو، مواد خوراکی و اقلام بهداشتی به ارزش تقریبی بیش از 3 میلیارد تومان است که در قالب یک کاروان به وسیله 30 دستگاه کامیون و کامیونت به  گلستان ارسال شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: