مدیر اقامتگاه‌های بوم‌گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 51 اقامتگاه بوم‌گردی در این استان پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و بیش از 90 اقامتگاه نیز موافقت‌های اولیه را کسب و در حال طی روند دریافت پروانه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی، حامد مهدوی در مراسم آغاز بهره‌برداری از پنجمین اقامتگاه بوم‌گردی نیشابور در شهر درود گفت: 51 اقامتگاه بوم‌گردی در این استان پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و بیش از 90 اقامتگاه نیز موافقت‌های اولیه را کسب و در حال طی روند دریافت پروانه هستند.

مدیر اقامتگاه‌های بوم‌گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: از ابتدای امسال سه اقامتگاه بوم‌گردی در این استان فعالیت خود را آغاز کرده و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند.

وی اظهار کرد: در سال جاری این اداره کل همگام با سیاست‌های دولت درراستای رونق گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار روستایی، توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی را در دستور کار قرار داده است.

مهدوی با بیان اینکه در این راستا به متقاضیان ایجاد واحدهای بوم‌گردی تسهیلات کم بهره با دوره بازپرداخت طولانی پرداخت می‌شود، اضافه کرد: این شهرستان با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی مقصد بالقوه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: